header newses

Lifestyle

Sadzimy zielone płuca miasta II. Harcerze zapraszają do Strzybnicy

Previous Next

Członkowie Hufca Ziemi Tarnogórskiej zapraszają wszystkich chętnych do wspólnej akcji. W jednej z dzielnic pojawią się nowe drzewka.

"Sadzimy zielone płuca miasta"

Niedawno tarnogórscy harcerze zwrócili się do lokalnych władz z prośbą o dofinansowanie pewnego zadania. Projekt polegał na zasadzeniu co najmniej 30 sadzonek. Działania zostały wycenione na 10 440 złotych, z czego największe koszty - 7 tysięcy złotych - dotyczą zakupu samych drzewek. Pomysłodawcy ubiegali się o dofinansowanie z budżetu miasta w wysokości 10 tys. zł. Co na to urzędnicy?

Burmistrz Arkadiusz Czech zdecydował się wesprzeć inicjatywę. Pod koniec października ukazało się pismo, w którym władze miasta przychylają się do propozycji tarnogórskiego hufca. Projekt został oficjalnie zaakceptowany i przekazany do Wydziału Ochrony Środowiska. 

Inicjatorzy akcji przystąpili do realizacji zadania. W zeszłą sobotę na skwerze przy ul. Morcinka pojawiło się 20 młodych drzewek. 

Dwadzieścia grabów kolumnowych znalazło swoje nowe miejsca na osiedlu Przyjaźń. Dziękujemy za udział 1 Próbnej Drużynie Harcerskiej „Agricola", 1 Drużynie Starszoharcerskiej im. Szarych Szeregów, instruktorom naszego hufca oraz mieszkańcom - oświadczyli organizatorzy.

Przed nami kolejny etap przedsięwzięcia. Już za kilka dni, 21 listopada (sobota), harcerze przyjadą do Strzybnicy. Zapraszają także wszystkich chętnych do włączenia się w akcję. O godzinie 10:00 pojawią się w Parku Hutnika. Będzie można ich spotkać także przy placu na przeciwko żłobka. Tym razem krajobraz zostanie wzbogacony o 25 brzóz. 

- Drzewa to prawdziwe cuda natury, a ich korzystny wpływ na ekosystem jest nieoceniony. Pozwalają zachować bioróżnorodność i w znaczący sposób podnoszą jakość i komfort naszego życia. Dlatego uważamy, że warto uzupełnić zasoby drzewostanu w mieście - przypominają inicjatorzy akcji. 

fot. Hufiec ZHP Ziemi Tarnogórskiej

Śledź nas

Social & newsletter

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search