header newses

Lifestyle

Sąsiedzka wymiana roślin już sierpniu!

Nudzą Ci się roślinny w twoim domu? Będzie okazja żeby to zmienić! Już w sierpniu odbędzie się "Sąsiedzka wymiana roślin", podczas której każdy będzie mógł zamienić swoją starą sadzonkę na nową. 

1 sierpnia w sobotę o godz. 13 w Restauracji "Wiśniowy Sad" odbędzie się sąsiedzka wymiana roślin. Wydarzenie organizuje Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie w ramach akcji #naturalniewtg. 

- Kochamy rośliny! Stanowią one niezwykle ważny element naszych mieszkań i ogrodów. Dostarczają nam tlen i pełnią funkcję dekoracyjną. Czasami jednak warto zatroszczyć się o swoje otoczenie i wprowadzić pewne zmiany... - zachęcają członkowie Tarnogórskiego Stowarzyszenia Obywatelskiego. - Każdy z nas może zabrać ze sobą roślinę i wymienić ją na inną. W ten niezwykle prosty, całkowicie bez kosztowy sposób możemy urozmaicić przestrzeń w swoich domach i ogrodach. Ogród "Wiśniowego Sadu" zamieni się na chwilę w kwitnący targ roślin, z którego każdy może wynieść coś dla siebie - dodają. 

Każdy będzie mógł wziąć ze sobą maksymalnie 4 rośliny na wymianę. Można przynieść zarówno rośliny domowe jak i ogrodowe. Nie powinno się zabierać ze sobą roślin jednorocznych. Przyniesione rośliny powinny być ukorzenione i znajdować się w doniczce. - Wszelkiego rodzaju "odszczepki" są dozwolone - pod warunkiem, że zasadziliśmy je wcześniej w doniczce - wyjaśniają organizatorzy. Wyjątkami są rośliny, które będą w stanie przetrwać kilka godzin bez dostępu do podłoża.

Organizatorzy wydarzenia proszą o przestrzeganie ogólnopolskich zaleceń w zakresie przeciwdziałania zakażeniom koronawirusem. Każdy uczestnik "Sąsiedzkiej wymiany" powinien nosić maseczkę. 

-Mamy jeszcze jedną niespodziankę. Każdy, kto weźmie udział w wydarzeniu otrzyma od nas prezent niespodziankę, który jednocześnie będzie zaproszeniem do wspólnej ekologicznej zabawy. Bądźcie z nami! - zapowiadają organizatorzy. 

Śledź nas

Social & newsletter

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search