Lifestyle

Wójt Ożarowic robi pompki na cele charytatywne. Cały urząd ćwiczy razem z nim

Ozarowice Oliwia Challenge

Urząd Gminy Ożarowice odpowiedział na rzucone mu wyzwanie. Pracownicy z Grzegorzem Czaplą na czele wsparli zbiórkę pieniędzy na rzecz trzymiesięcznego maluszka.

101 charytatywnych pompek 

Piekarnia Balta z Zendka w gminie Ożarowice nominowała Urząd Gminy w akcji #OliwkaHylaChallenge. Inicjatywa polega na tym, że członkowie zaproszonych instytucji wspierają zbiórkę na rzecz leczenia Oliwii. Jeżeli wykonają dziesięć pompek lub przysiadów, datek wynosi co najmniej 5 złotych. Jeśli jednak nie uda im się wykonać tych jakże symbolicznych ćwiczeń, honorowo zobowiązują się wpłacić minimum 10 złotych. W nagrodę mogą rzucić wyzwanie innym placówkom. Na realizację zadania dostają 48 godzin. 

Urzędnicy z Ożarowic postanowili podejść do tematu poważnie. Stwierdzili, że dziesięć to dla nich zdecydowanie za mało - stać ich nawet na sto powtórzeń ćwiczenia. Faktycznie podjęli się niełatwej realizacji tego pomysłu. Choć trzeba przyznać, że przyjęli dość specyficzny sposób liczenia wykonywanych przysiadów. Nagranie prezentujące sportowe wyczyny wójta gminy i jego pracowników udostępniono w Internecie. Można zobaczyć je poniżej:

Placówka nominowała do akcji trzy kolejne organizacje: Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, Urząd Miejski Miasteczko Śląskie oraz Firmę Ecoen Consult z Pyrzowic. Dziewczynka, której leczenie wsparł ożarowicki Urząd Gminy to trzymiesięczna Oliwia Hyla. Mała pacjentka cierpi na SMA1, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Koszt jej leczenia z zastosowaniem terapii genowej to aż 9,5 miliona złotych. Rodzice rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na ten cel poprzez portal siepomaga.pl. Do tej pory uzbierano zaledwie 11,89% potrzebnej kwoty. Miejmy nadzieję, że akcja, do której dołączyły się Ożarowice, pozwoli na osiągnięcie większych rezultatów i pomoc dla Oliwii.

fot. UG Ożarowice 

Search