header newses

Lifestyle

Z czym kojarzą się nam Święta? Najciekawsze odpowiedzi uczestników naszej ankiety

Tarnowskie Gory Swieta

Prezenty? Choinka? A może czas spędzony w rodzinnym gronie? Uczestnicy naszego adwentowego badania opowiedzieli o tym, bez czego nie wyobrażają sobie Świąt.

Uroczystość Bożego Narodzenia to szczególny, wyjątkowy dzień nie tylko dla chrześcijan. Na 25 grudnia czekają ludzie na całym świecie. Dla niektórych to dzień prawdziwie magiczny, który spędzają w gronie najbliższych. Dla innych - irytujące piosenki w galeriach handlowych i kicz na wystawach sklepów. My także postanowiliśmy sprawdzić, jakie refleksje na ten temat mają między innymi nasi czytelnicy. Oto najciekawsze odpowiedzi respondentów.

Z czym kojarzą Ci się Święta?

Jak pokazują wyniki, dla prawie 1/3 ankietowanych Boże Narodzenie przywodzi na myśl spotkanie rodziną, także tą dalszą. Niestety obecne ograniczenia znaczenie utrudniają świętowani w dużym gronie, ale i tak otuchą napawa fakt, że cenimy sobie rodzinne więzi. W odpowiedziach znajdziemy także: miłość, serdeczność, czy spokój. Pojawiły się również skojarzenia dość zaskakujące jak "kłótnie podczas sprzątania" oraz "ogromne pluszaki". Wiele osób wspominało o świątecznych potrawach: ugotowany przez babcię barszcz, pierogi, karp, makiełki, pierniki, choć są i tacy, dla których to "menu nie jest zbyt atrakcyjne". 

Święta Bożego Narodzenia to...

Ankietowani przyznają, że te dni wykorzystują na spotkanie z najbliższymi, relaks i odpoczynek. 

Czas, na który muszę się dobrze przygotować, kupując prezenty dla rodziny. Święta to moment, na który się czeka cały rok, a tak szybko się kończą. W przeszłości Święta łączyły się ze śniegiem, teraz tylko z chlupą na drogach. Ale mimo deszczu, wieczorem światełka pięknie świecą, ludzie na pożegnanie w sklepach mówią: "Wesołych Świąt", a ja nie mogę się doczekać wigilijnego jedzenia, którego niestety nie lubię i ciepła ogniska, gdy usiądziemy z rodziną po kolacji.

- Chwila wolnego od zajęć w miłej atmosferze.

- Miły czas spędzony z bliskimi i dobrym jedzeniem.

Uczestnicy badania podkreślali, że ważny jest dla niech nie tylko materialny, ale także duchowy wymiar Świąt.

Ważny okres w roku, kiedy wszyscy zostawiają swoje problemy i cieszą się sobą, i narodzeniem Jezusa Chrystusa.

Świętowanie Dnia, w którym spełniła się obietnica Boga dana ludziom. 

Przypomnienie, jak wielką nadzieją jest dla mnie Chrystus.

Okres bożonarodzeniowy i związany z nim koniec roku to dla wielu także czas refleksji. 

- Oderwania się od codzienności, zdystansowanie się i ocenienie obecnych działań oraz ustalenie swoich celów na przyszłość.

Czas, gdy mogę zacząć od początku.

Osobom, które zechciały podzielić się z nami swoimi przemyśleniami na temat Świąt Bożego Narodzenia bardzo dziękujemy. Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy, by świąteczny czas zawsze mogli spędzać w atmosferze miłości, bliskości i radości.

Search