Linia nr 19 w Tarnowskich Górach. Zmiana rozkładu jazdy. M3 wyrusza na drogi

Już za kilka dni ruszą pierwsze metrolinie. W związku z tym wiele autobusów - w tym znana tarnogórzanom 19 - zmieni godziny kursowania.

Tarnowskie gory autobus 19

M3 zamiast nocnej 19

- Linie metropolitalne to system połączeń autobusowych ZTM, które usprawnią podróżowanie po Metropolii do czasu budowy Kolei Metropolitalnej. Wdrożenie metrolinii, popularnie zwanymi M-kami, od oznaczenia z literą „M” w nazwie linii, będą wdrażane w trzech etapach tworzących jeden, spójny system - informują przedstawiciele ZTM. - Już 8 maja wyjadą metrolinie pod szyldem ZTM w ramach etapu pierwszego. M1, M2, M3, M4, M18 oraz M24 będą obsługiwać duże miasta, charakteryzujące się znacznymi potokami pasażerskimi - zapowiadają.

Od najbliższej soboty na naszych drogach pojawią się autobusy z nowymi numerami. To jednak nie koniec modyfikacji. Niektóre dotychczasowe linie zmienią swój obecny harmonogram. Wśród nich znajdziemy na przykład 19, kursującą między Dworcem Autobusowym w Tarnowskich Górach i Bytomiem.

- Linia autobusowa nr 19 kursować będzie teraz w godzinach 4:20-24:00 zgodnie z rozkładami obowiązującymi w dni robocze i dni wolne od pracy. To oznacza, że kursy nocne przejmie nowa linia M3, więc do Katowic tarnogórzanie będą mogli się dostać po północy bezpośrednio, te kursy będą też zatrzymywać się na przystanku w Bobrownikach Śląskich. Dodatkowo linia M3 będzie od tego momentu kurować co 15, a nie jak 820, co 20 minut - wyjaśnia Urząd Miasta w Tarnowskich Górach.

Wspomniana M3 zastąpi dobrze znany numer 820. Będzie obsługiwać te same przystanki. Na jej trasie znajdziemy:

- Na tej trasie pasażerów czeka wiele dobrych zmian. Przede wszystkim zwiększona zostanie częstotliwość kursowania w dni robocze. Nowa linia zapewni częstsze odjazdy, nawet co 7/8 minut, na odcinku Katowice - Bytom w godzinach szczytu. Dzięki utworzeniu M3, na odcinku Katowice – Tarnowskie Góry, przez całą dobę będą kursować autobusy bezpośrednie - tłumaczą reprezentanci ZTM.

W najbliższym czasie na drogach GZM pojawi się tylko sześć metrolinii. Jednak w przyszłości dołączą do nich kolejne. Trzy z nich będą przecinały nasze miasto:

  • M107 Tarnowskie Góry - Pyskowice
  • M14 Gliwice - Ożarowice
  • M102 Tarnowskie Góry - Bytom

Metrolinie w Tarnowskich Górach. Sprawdź, gdzie będzie można dotrzeć szybciej

fot. ZTM

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon