Listopad z TCK. Podróże ze sztuką, spotkanie DKF i rozgrywki League of Legends

Tarnogórskie Centrum Kultury zaprasza na trzy wydarzenia. Miłośnicy podróży, kina i gier będą mieli okazję spotkać się online.

Wydarzenia tck1

ZaGrajmy z TCK (26 listopad, godz. 19:00)

Na czwartek instytucja zaplanowała ciekawą propozycję dla fanów Hearthstone, Starcraft II i League of Legends. Każda partia będzie transmitowana na żywo, koordynacją zajmą się pracownicy TCK, tak aby graczom było wygodniej porozumiewać się między sobą. Jak dołączyć do pozostałych uczestników?

League of Legends

  • zarejestrować się i pobrać za darmo grę ze strony
  • napisać swój nick z gry pod wydarzeniem na Facebooku
  • gracze zostaną zaproszeni do grona znajomych przez pracownika TCK
  • uruchomić grę, przejść samouczek i ćwiczyć

Hearthstone i Starcraft II

  • pobrać aplikację Blizzard ze strony
  • założyć darmowe konto i uruchomić aplikację
  • napisać swój nick pod wydarzeniem na Facebooku
  • gracze zostaną zaproszeni do grona znajomych przez pracownika TCK
  • z listy gier aplikacji Blizzard należy wybrać grę Hearthstone lub Starcraft II i kliknąć „zainstaluj”
  • uruchomić grę, przejść samouczek i ćwiczyć

- Przypominamy, aby w dniu wydarzenia o godzinie 19:00 każdy z uczestników był zalogowany. Zostaną wybrane pary graczy, koordynator zaś będzie czuwał nad całością rozgrywki, odpowiadając na każde pytanie - wyjaśniają organizatorzy. - Wszystko będzie nadawane na żywo na Facebooku TCK, tak więc zapraszamy do grania i oglądania! - zachęcają.

Spotkanie DKF: Serialomaniak w czterech ścianach (26 listopad, godz. 19:00)

Jak zmieniło się oglądanie seriali w trwającym roku i czy w ogóle? Na to pytanie odpowiedź spróbują znaleźć uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Pierwszy raz w historii spotkanie będzie mieć miejsce w przestrzeni wirtualnej, a poprowadzi je Katarzyna Filak. W rozmowy włączą się także goście specjalni: Jarosław Malik oraz Maciej Matusik.

- Liczymy na Waszą obecność i podzielenie się własnymi spostrzeżeniami oraz ciekawymi propozycjami nowych produkcji wartymi zobaczenia na czacie podczas transmisji na żywo. Znajdziecie nas na kanale TCK na Youtube - informują koordynatorzy.

List do mieszkańców Arkadii (24 listopad, godz. 19:00)

Znany przez tarnogórzan Jacek Kurek poprowadzi kolejną z serii opowieści Podróże ze sztuką. Tym razem przeniesie słuchaczy na odległy Peloponez. Wykład transmitowany będzie przez platformę YouTube.

- Opowieść o Peloponezie to podróż do źródeł, ku miejscom, od których wiele się zaczęło i trwa. To zwrócenie się ku Arkadii, a więc najbardziej zielonym przestrzeniom wypalonej słońcem i ogołoconej z drzew Grecji, ale także ku nadziei, że życie silniejsze jest niż śmierć - wprowadzają w atmosferę wydarzenia jego pomysłodawcy.

fot. TCK

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon