Lotnisko w Pyrzowicach od dziś nosi imię Wojciecha Korfantego. W uroczystości wziął udział prezydent Duda

Uroczystość nadania Międzynarodowemu Portowi Lotniczemu Katowice w Pyrzowicach imienia Wojciecha Korfantego.

Lotnisko w Pyrzowicach otrzymało nową nazwę, upamiętniającą jednego z ojców niepodległej Polski. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.

Rok 2021 jest wyjątkowym czasem dla Ślązaków. Obchodzimy setną rocznicę zwycięskiego III powstania śląskiego, którego konsekwencją było przyłączenie części naszego regionu do Polski. 

Dziś, 24 czerwca, odbyła się uroczystość nadania imienia Międzynarodowemu Portowi Lotniczemu Katowice w Pyrzowicach. Patronuje mu nie kto inny, ale sam Wojciech Korfanty. 

W ceremonii udział wzięli liczni goście: prezydent Andrzej Duda, przedstawiciele władz województwa, a także potomek przywódcy III powstania śląskiego - Michael Korfanty. Poniżej relacja z wydarzenia. 

- Śląsk jest bardzo ważną częścią Rzeczypospolitej, tak jak ważną częścią są mieszkający tu ludzie - mówił Andrzej Duda. - Rzeczą absolutnie pierwszoplanową jest to, by zapewnić jak najlepsze warunki rozwojowe – w każdym tego słowa znaczeniu: poczynając od najdrobniejszej sprawy i indywidualnej sytuacji, poziomu życia poszczególnych mieszkańców tego regionu, kończąc na wielkich inwestycjach, które są tu potrzebne właśnie po to, by ten poziom życia mógł się w efekcie podnosić - podkreślał prezydent. 
- W stulecie Powstań Śląskich dokonujemy historycznego wydarzenia jakim jest nadanie im. Wojciecha Korfantego, wielkiego Europejczyka, Polaka i Ślązaka, portowi lotniczemu Katowice Airport. To zaszczyt, że płytę pamiątkową odsłonił prezydent RP Andrzej Duda - stwierdził marszałek Jakub Chełstowski.

Uroczystość nadania Międzynarodowemu Portowi Lotniczemu Katowice w Pyrzowicach imienia Wojciecha Korfantego.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Koncert na dachu Staszica

Uczniowie zorganizowali koncert na... dachu Staszica!

Tarnowskie Góry podczas Europejskiego Forum Przyszłości

Tarnowskie Góry "Samorządem Przyszłości"

TEGIE Slow Day 2021

TEGIE Slow Day 2021, czyli finał Festiwalu Żywe Srebro 2021

Tarnowskie Góry. Podwórko Talentów Nivea

Podwórko Talentów w Tarnowskich Górach

Wernisaż omen.illegal

Sobota w TG. W centrum było głośno i... artystycznie

Tarnowskie Góry. Work it Out 2021

Work it Out w Srebrnym Mieście

Prezydent Andrzej Duda

Andrzej Duda w Pyrzowicach