Macie stare zdjęcia z Gwarków? Możecie przynieść je do TCK

Tarnogórskie Centrum Kultury zaprasza do podzielenia się archiwalnym fotografiami. Gdzie można je przynosić?

SMZT
Gwarki w Tarnowskich Górach na archiwalnych fotografiach

Jeśli w Waszych szufladach, albumach czy zakurzonych pudełkach na pamiątki znajdują się stare zdjęcia związane z naszym miastem, być możne zainteresuje Was inicjatywa TCK. Centrum ogłasza zbiórkę fotografii przedstawiających Gwarki, pochód gwarkowski lub właśnie samą placówkę.

- Zdjęcia po przeskanowaniu wrócą do Ciebie, a jeśli zechcesz je nam zostawić, odwdzięczymy się miłym upominkiem - zapowiadają inicjatorzy akcji.

Fotografie można przynosić do biura 53 w Tarnogórskim Centrum Kultury (na pierwszym piętrze). Przypomnijmy, że trwa przedsięwzięcie związane z wpisaniem na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego pochodu gwarkowskiego. Konsultacje społeczne w tej sprawie odbyły się 9 marca. Tarnogórska placówka zaprasza także wszystkich zainteresowanych mieszkańców do włączenia się w podjęte działania. Jak to zrobić?

- Jeżeli chcesz, żeby został przygotowany wniosek i popierasz tę inicjatywę, to zapraszamy do kasy biletowej Tarnogórskiego Centrum Kultury i wpisania się na listę zwolenników - tłumaczą przedstawiciele TCK.
Gwarki w Tarnowskich Górach na archiwalnych fotografiach

Może Cię zainteresować:

Pochód historyczny, koncerty i zabawa. Tak kiedyś wyglądały Gwarki [GALERIA]

Autor: Urszula Gołkowska

24/08/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon