Maciej Zakościelny już dziś w Tarnowskich Górach. Gdzie będzie można się z nim spotkać?

18 sierpnia w naszym mieście odbędzie się koncert charytatywny. Gwiazdą wieczoru będzie znany z ekranu aktor. Teraz najlepsza część zaproszenia: wstęp na wydarzenie - wolny.

Kwintet Śląskich Kameralistów
Tarnowskie Góry Maciej Zakościelny

Zakościelny i zakrętki

Co łączy te dwa tematy? Dzisiejszego wieczoru bardzo dużo. W Pałacu w Rybnej (ul. Powstańców Warszawskich 83) odbędzie się koncert o tematyce muzyki filmowej. Usłyszymy utwory tak znanych kompozytorów jak W. Kilar, E. Morricone, B. Chajdecki, H. Kuźniak, czy J. Matuszkiewicz oraz "Bajki" ks. Mieczysława Malińskiego. Przed publicznością zaprezentują się klarnecista Roman Widaszek, pianistka Magdalena Duś razem z Kwintetem Śląskich Kameralistów w składzie: Dariusz Zboch - skrzypce, Jakub Łysik - skrzypce, Jarosław Marzec - altówka, Katarzyna Biedrowska - wiolonczela, Dawid Lewandowski - kontrabas.

Na scenie zobaczymy i usłyszymy również Macieja Zakościelnego. Aktor znany jest z wielu filmów, między innymi: "Listów do M", "Starej Baśni", "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach". Występował także w serialu "Diagnoza" czy "Czasie honoru".

- Repertuar koncertów skonstruowany został tak, by uczestniczyły w nich całe rodziny, będzie zatem muzyczna bajka, szczypta klasyki, tango, pieśni neapolitańskie czy w końcu muzyka z takich filmów jak "Misja", "Cinema Paradiso", "Ziemia obiecana" czy "Vabank" - zdradzają organizatorzy.

Dzisiejsze wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00. Wstęp bezpłatny, choć zamiast biletów uczestnicy są proszeni o przyniesienie innych "wejściówek". Staną się nimi plastikowe zakrętki. Zebrane nakrętki zostaną przekazane do specjalnych koszy w kształcie serc, jakie znajdują się na terenie Tarnowskich Gór. Dzięki temu goście koncertu nie tylko wysłuchają muzycznej uczty, ale także przyczynią się w dobrej sprawie.

Pałac w rybnej

Może Cię zainteresować:

Ten wieczór trzeba zarezerwować! Kamiliańska Orkiestra Dęta wystąpi w Pałacu w Rybnej

Autor: Urszula Gołkowska

17/08/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon