Magnificat na finał. Annum Festival zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanie z muzyką

Już w najbliższą niedzielę w Tarnowskich Górach odbędzie się koncert kończący kolejną edycję festiwalu. Czyje dzieła usłyszymy tym razem?

ANNUM Festival
Annum festival 2022 tarnowskie góry

Magnificat w Kościele Zbawiciela

To już ostatnia w tym roku okazja, by wybrać się na spotkanie z cyklu Annum Festival, promującego muzykę dawną i klasyczne utwory. Tym razem zanurzymy się w bożonarodzeniowe klimaty. Koncert odbędzie się 18 grudnia - w ostatnią niedzielę adwentu.

- Całość zapalonego już wieńca adwentowego (krąg, światło, zieleń) symbolizuje wspólnotę, oczekującą w nadziei i radości na nadejście Bożego Narodzenia, a szczególną "bohaterką" tego oczekiwania jest Maryja. Świętować naprawdę Boże Narodzenie, to – jak Maryja – prawdziwie radować się z urzeczywistnienia i spotkania… - zapraszają organizatorzy.

W programie utwory następujących kompozytorów: Thomas Luis de Victoria, Grzegorz Gerwazy Gorczycki, Bartłomiej Pękiel, Giovanni Pierluigi da Palestrina. Zaprezentują je artyści z Cracow Royal Singers pod kierownictwem artystycznym Zygmunt Magiera. Spotkanie rozpocznie się 18 grudnia o godzinie 13:30 w Kościele Zbawiciela przy tarnogórskim rynku. Wstęp wolny.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon