Mali tarnogórzanie oczarowani przez Kapelę Odloty, a to jeszcze nie koniec Teatralnego Parkowania

W niedzielne popołudnie zaproszeni artyści zabrali dzieci w świat dawnej muzyki i drewnianych zabawek. Przed nami jeszcze dwa spektakle w ramach tegorocznej edycji spotkań z kulturą.

Teatralne Parkowanie dla najmłodszych

W Tarnowskich Górach trwa letnia akcja Stowarzyszenia Góry Kultury. W lipcu i sierpniu organizowane są plenerowe spektakle teatralne. Sceną staje się Park Miejski. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. W repertuarze pojawiają się propozycje zarówno dla starszych gości, jak i dzieci.

Ostatnia niedziela, 6 sierpnia, dedykowana była właśnie mniejszej publiczności. Przed tarnogórzanami wystąpiła Kapela Odloty. Podczas przedstawienia artyści zaprezentowali ręcznie wykonane drewniane zabawki, jakimi bawiły się kiedyś dzieci. Do tego przygrywali na mniej znanych współcześnie instrumentach. Nawet niekorzystna pogoda nie pokrzyżowała teatralnych planów - wydarzenie z Parku Miejskiego przeniosło się do Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Wyspiańskiego.

Przed nami jeszcze dwie okazje, by skorzystać z tegorocznego Teatralnego Parkowania. W najbliższą sobotę, 12 sierpnia, o godzinie 15:00 wystąpi Bence Sarkadi z przedstawieniem "The Budapest Marionettes". Wydarzenie przeznaczone jest dla dzieci. Na finał zachowano spektakl "Ukraina. Testament Szewczenko" w wykonaniu Lwowskiego Teatru Woskresinnia. Można zarezerwować sobie wieczór 19 sierpnia od godziny 21:00.

Krupski Młyn, kino plenerowe

Może Cię zainteresować:

Seans filmowy u Donnersmarcków. Kino plenerowe zawita do Nakła Śląskiego

Autor: Urszula Gołkowska

03/08/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon