Maluchy u wójta, a potem wójt u maluchów. Przedszkolne odwiedziny w Świerklańcu

Najmłodsi mieszkańcy gminy mieli okazję, by zobaczyć, jak wygląda na co dzień praca urzędu. Nie minęło wiele czasu, a spotkała ich rewizyta. Wójt odwiedził dzieci z okazji otwarcia nowej sali gimnastycznej.

Przedszkolaki w Urzędzie Gminy

Podobne inicjatywy miały miejsce w Tarnowskich Górach czy Radzionkowie, a teraz przyszedł czas na Świerklaniec. Już w pierwszym miesiącu nowego roku dzieci spotkało miłe urozmaicenie zajęć. Maluchy z Przedszkola "Pod Zielonym Listkiem" wybrały się na wycieczkę po Urzędzie Gminy.

- W rolę przewodnika wcielił się pan Benedykt Guzy, który zapoznał dzieci z zasadami funkcjonowania Urzędu oraz oprowadził nas po budynku. Dzieci zobaczyły, jak wygląda praca na niektórych stanowiskach i dowiedziały się, jakie sprawy można załatwić w Urzędzie. Głównym punktem wycieczki była wizyta w gabinecie wójta gminy pana Marka Cyla - wspominają opiekunowie grupy.

Oczywiście nie obyło się bez tradycyjnego zadawania pytań przez przedszkolaki. Na zakończenie maluchy otrzymały pamiątkowe prezenty związane ze Świerklańcem. W następnym tygodniu to z kolei wójt Cyl przyjechał do dzieci. W szczególną datę, 20 września - Dzień Przedszkolaka, przedstawiciel władz gminy wraz z reprezentantką maluchów uroczyście otwarli nową salkę gimnastyczną.

- Pod koniec 2022 roku gmina Świerklaniec zakupiła zabudowania przy ul. Oświęcimskiej 11 w Świerklańcu od Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Mikołowie. Mieszkania sióstr boromeuszek zostały w części zaadaptowane na pomieszczenia przedszkola. Właśnie tam powstała sala sportowo-rekreacyjna - podają urzędnicy gminni.

Fotorelację z obu wydarzeń można zobaczyć w powyższej galerii zdjęć.

Przedszkolaki w Urzędzie Miasta Radzionków

Może Cię zainteresować:

Radzionków. Nietypowi goście w Urzędzie Miasta. W tym tygodniu wybrały się tam maluchy

Autor: Urszula Gołkowska

13/10/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon