Mamed Ch. oskarżony. Akta w Sądzie Rejonowym w Tarnowskich Górach

Prokuratura Krajowa skierowała do Sądu Rejonowego w naszym mieście akt oskarżenia przeciwko kilkunastu osobom, którym zarzuca się między innymi paserstwo zagranicznych samochodów. Na liście nazwisk pojawia się także Mamed Ch.

Mamed Ch. oskarżony, Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach

Grozi mu do 10 lat za kratami

Znany zawodnik MMA został oskarżony o szereg przestępstw. Postawiono mu 11 zarzutów, w tym podżeganie do podpalenia samochodów, nielegalne posiadanie broni palnej, stosowanie przemocy wobec funkcjonariuszy, a także wspominane paserstwo.

Sportowiec urodził się w Rosji, ale w latach dziewięćdziesiątych zamieszkał w naszym kraju. W 2010 roku otrzymał polskie obywatelstwo.

Problemy Mameda Ch. zaczęły się już dwa lata temu, kiedy został zatrzymany przez antyterrorystów. Prokuratura chciała aresztowania podejrzanego, ale sąd nie przyjął tego wniosku. 41-latkowi może grozić do 10 lat więzienia.

Oskarżenia dotyczą nie tylko znanego sportowca. Oprócz niego zarzuty usłyszy również 16 innych osób. Łącznie miały się one dopuścić 140 nielegalnych czynów.

- Prokurator zarzucił oskarżonym m.in. puszczanie w obieg falsyfikatów banknotów euro na terenie Słowacji oraz paserstwo samochodów, w tym luksusowych, pochodzących z czynów zabronionych popełnionych poza granicami Polski - podała Prokuratura Krajowa.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon