Manifestacje w obronie TVN. Protest odbędzie się także w Tarnowskich Górach

Komitet Obrony Demokracji wraz z innymi organizacjami zapowiada demonstracje, jakie mają odbyć się w wielu miastach na terenie całej Polski. Nikogo chyba nie dziwi fakt, że na liście pojawiło się także nasze miasto.

Protesty w obronie TVN

"Wolne media, Wolni Ludzie, Wolna Polska"

Pod takim hasłem mają odbyć się protesty. Zaplanowano je na 10 sierpnia, a więc w przeddzień zapowiadanej debaty w Sejmie dotyczącej lex TVN. Wspominany dokument to poselski projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Czytamy w nim:

"koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego".

Już za niedługo - we wrześniu tego roku - TVN24 kończy się przyznana koncesja. Biorąc pod uwagę fakt, że stacja należy do amerykańskiego koncernu Discovery, a bezpośrednio zarządza nią zarejestrowana w Holandii spółka Polish Television Holding BV - coraz częściej słyszy się o zagrożeniu dla funkcjonowania TVN.

Protest w Tarnowskich Górach

Komitet Obrony Demokracji, Obywatele RP oraz Akcja Demokracja zapowiedziały protesty, jakie odbędą się w ponad trzydziestu miastach.

Tarnowskie Góry, protest w obronie TVN
Komitet Obrony Demokracji
- My, obywatele i obywatelki o rozmaitych poglądach i profesjach, wierni swoim różnym przekonaniom i wyznaniom, pochodzący z wielu środowisk społecznych i zawodowych, z polskich miast, miasteczek i wsi, świadomi, że jedną z najważniejszych podstaw demokratycznego państwa jest istnienie wolnych i niezależnych mediów, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP, który głosi, że każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji, "w trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny" - stajemy razem - by wyrazić naszą niezgodę i nasz sprzeciw wobec wszelkich działań mających ograniczyć wolność słowa i wolność mediów w Polsce - informują organizatorzy.

Wszyscy uczestnicy rozpoczną demonstracje o godzinie 18:00 dnia 10 sierpnia. Manifestacja planowana jest również w Tarnowskich Górach. Dokładna lokalizacja nie została jeszcze podana.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon