Manifestacje w obronie TVN. Protest odbędzie się także w Tarnowskich Górach

KOD Kalisz
Protesty w obronie TVN

Komitet Obrony Demokracji wraz z innymi organizacjami zapowiada demonstracje, jakie mają odbyć się w wielu miastach na terenie całej Polski. Nikogo chyba nie dziwi fakt, że na liście pojawiło się także nasze miasto.

"Wolne media, Wolni Ludzie, Wolna Polska"

Pod takim hasłem mają odbyć się protesty. Zaplanowano je na 10 sierpnia, a więc w przeddzień zapowiadanej debaty w Sejmie dotyczącej lex TVN. Wspominany dokument to poselski projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Czytamy w nim:

"koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego".

Już za niedługo - we wrześniu tego roku - TVN24 kończy się przyznana koncesja. Biorąc pod uwagę fakt, że stacja należy do amerykańskiego koncernu Discovery, a bezpośrednio zarządza nią zarejestrowana w Holandii spółka Polish Television Holding BV - coraz częściej słyszy się o zagrożeniu dla funkcjonowania TVN.

Protest w Tarnowskich Górach 

Komitet Obrony Demokracji, Obywatele RP oraz Akcja Demokracja zapowiedziały protesty, jakie odbędą się w ponad trzydziestu miastach. 

Tarnowskie Góry, protest w obronie TVN
Komitet Obrony Demokracji
- My, obywatele i obywatelki o rozmaitych poglądach i profesjach, wierni swoim różnym przekonaniom i wyznaniom, pochodzący z wielu środowisk społecznych i zawodowych, z polskich miast, miasteczek i wsi, świadomi, że jedną z najważniejszych podstaw demokratycznego państwa jest istnienie wolnych i niezależnych mediów, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP, który głosi, że każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji, "w trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny" - stajemy razem - by wyrazić naszą niezgodę i nasz sprzeciw wobec wszelkich działań mających ograniczyć wolność słowa i wolność mediów w Polsce - informują organizatorzy. 

Wszyscy uczestnicy rozpoczną demonstracje o godzinie 18:00 dnia 10 sierpnia. Manifestacja planowana jest również w Tarnowskich Górach. Dokładna lokalizacja nie została jeszcze podana. 

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: