Marcinki 2022 w Tarnowskich Górach. Gdzie warto wybrać się z dziećmi?

Za tydzień o tej porze będziemy cieszyć się kolejnym długim weekendem. W tym czasie w naszym mieście atrakcji dla najmłodszych nie zabraknie. Jakie wydarzenia mogą ich zainteresować?

Tarnowskie góry marcinki 2022

Marcinki 2022 w Tarnowskich Górach

11 listopada to nie tylko Święto Niepodległości. Tego dnia tradycyjnie wspomina się także św. Marcina. Z tej okazji piecze się tradycyjne rogale, a w wielu miastach organizowane są pochody, które cieszą się popularnością zwłaszcza wśród maluchów.

10 listopada Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Tarnowskich Górach zaprasza na wspólne obchody. Są one organizowane przez placówkę w Rybnej już od wielu lat i stały się niemal lokalną tradycją. Plan prezentuje się następująco:

  • 16:00 - Msza w kościele w Strzybnicy
  • 16:45 - przejście korowodem do szkoły w Rybnej
  • 17:15-20:00 - występy dzieci, jarmark na cele charytatywne i inne atrakcje

Następnego dnia, 11 listopada wydarzenie zaplanowała Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z parafią Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie z sobą lampionów. W planie:

  • 16:00 - przedstawienie w wykonaniu młodzieży z I LO im. S. Sempołowskiej opowiadające o św. Marcinie w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Pokoju (konwikt)
  • 16:30 – przemarsz dzieci z kościoła do biblioteki

Pochód przejdzie: ul. Powstańców Śląskich, ul. Opolską, ul. Sobieskiego, ul. ks. Wajdy, Rynkiem, ul. Zamkową, ul. Bondkowskiego, ul. Nowaka.

  • 17:10-19:30 – ognisko, rogale, gorąca herbata, zabawa w ogrodzie biblioteki

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon