Marihuana, amfetamina i włamanie do pizzerii. Sprawca zatrzymany

Dzięki funkcjonariuszom z Kalet udało się namierzyć mężczyznę, który okradł lokal gastronomiczny nie tylko z gotówki, ale także sporej ilości... alkoholu. Jak się okazało, był to dopiero początek kłopotów przestępcy.

Kalety. Włamanie do pizzerii

Grozi mu dekada za kratkami

Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia. 31-letni mieszkaniec Piekar Śląskich wybrał jako miejsce kradzieży kaletańską pizzerię. Wyniósł z lokalu kilkaset złotych i alkohol. Policjantom udało się namierzyć sprawcę. Funkcjonariusze przeszukali jego mieszkanie. Na miejscu znaleźli skradziony trunek i środki odurzające.

- Stróżów prawa zainteresował plastikowy młynek, w którym znajdował się susz roślinny. Sprawca w kieszeni spodni miał również woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Szybko wyszło na jaw, że znalezione substancje to marihuana i amfetamina, z której można było przygotować 30 dilerskich działek - relacjonują mundurowi.

Zatrzymany przyznał się do winy. Wczoraj, 7 września, usłyszał zarzuty. Za kradzież z włamaniem oraz posiadanie środków odurzających sąd może go skazać nawet na 10 lat więzienia.

Młodzi złodzieje telefonów złapani. Grozi im pięć lat za kratami

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon