Masowe telefony oszustów w Boruszowicach. Próbowali wyłudzić pieniądze!

Masowe próby oszustw w Boruszowicach. Mieszkańcy odbierali dziwne telefony. Dzwoniący próbowali wyłudzać pieniądze!

Telefon

- Halo? Pani córka miała wypadek. Trzeba natychmiast wpłacić pieniądze na jej leczenie - to prawdopodobnie usłyszeli wczoraj mieszkańcy Boruszowic odbierając telefon. Jedna z naszych czytelniczek poinformowała nas, że wczoraj oszuści masowo dzwonili do osób żyjących w tej miejscowości, żeby wyłudzić od nich pieniądze.

- Prawie wszyscy odebraliśmy taki telefon - mówi nasza czytelniczka. - Dzwonili tylko na numery stacjonarne. Zwykle twierdzili, że córka miała wypadek i potrzebują pieniędzy na jej leczenie, żeby miała miejsce w szpitalu. Zgłosiłam już sprawę na policję, ale takich zgłoszeń było zdecydowanie więcej - dodaje.

Policja potwierdza tę próbę oszustwa. - Faktycznie były takie zgłoszenia - mówi sierż. szt. Jacek Mężyk z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. Na szczęście nikt z mieszkańców Boruszowic nie dał się nabrać. - Nie doszło do żadnego oszustwa. Żadna osoba nie przekazała pieniędzy, mieszkańcy bardzo dobrze się zachowali, że od razu się z nami skontaktowali - dodaje.

Metody oszustw były różne. Dzwoniący próbowali również podszywać się pod policjantów, wnuczków czy innych członków rodziny. - Były różne zgłoszenia. Oszuści twierdzili, że jakaś osoba miała wypadek i trzeba było wpłacić pieniądze na jej leczenie. Na takiej zasadzie się tego typu oszustwa zwykle odbywają. Wykorzystują, mówią, że są policjantami, prowadzą jakąś sprawę i trzeba wpłacić pieniądze, żeby na przykład wnuczek czy członek rodziny wyszedł na wolność - dodaje.

Policjanci ustalają teraz numery telefonów oszustów, którzy próbowali wyłudzić pieniądze.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry 2022

Pierwsze wyniki Narodowego Spisu Powszechnego 2021

Tarnowskie Góry. IV Gala Strażacka 2022

Najlepsi strażacy w powiecie tarnogórskim wybrani

Ambasador Japonii w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach

Ambasador Japonii w Tarnowskich Górach

Zmarł ksiądz Kazimierz Szalasta

Zmarł ksiądz Kazimierz Szalasta. Był proboszczem Kaletach

Tarnowskie Góry. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Tarnowskie Góry. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie tygodnia 09.-15.08

Kurna Chata, Tarnowskie Góry

Burmistrz w sprawie Kurnej Chaty