"Mechanik" dołącza do ogólnopolskiego projektu. Uczniowie będę tworzyć Wikipedię

Młodzież z powiatu tarnogórskiego będzie miała okazję, by współpracować w tworzeniu ogólnodostępnego źródła wiedzy. Nabór do projektu ruszy w semestrze letnim.

"Mechanik" tworzy Wikipedię

Tarnogórskie szkoły nie ograniczą się do realizowania planowych zajęć. Placówki coraz chętniej biorą udział w różnego rodzaju inicjatywach, projektach czy warsztatach. Nie inaczej jest w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. W tym roku szkoła dołączyła do projektu Wikiteka, będącego częścią programu Wikiszkoła.

- Zapraszamy nauczycieli-bibliotekarzy i nauczycielki-bibliotekarki do wspólnego tworzenia nowych przestrzeni edukacyjnych, do wspólnego poszukiwania nowego paradygmatu dla biblioteki szkolnej jako miejsca wyrównywania szans edukacyjnych, tworzenia otwartych zasobów edukacyjnych, miejsca inicjowania projektów społecznych - tłumaczą członkowie stowarzyszenia Wikimedia Polska.

Projekt zakłada podniesienie kompetencji cyfrowych bibliotekarzy oraz uczniów, a także tworzenie otwartych zasobów edukacyjnych.

- Pierwszy etap projektu już za nami. Składał się on z cyklu warsztatów w ramach ogólnopolskiej rekrutacji pilotażowej grupy nauczycieli bibliotekarek i bibliotekarzy szkolnych - opowiadają przedstawiciele ZSTiO "Mechanik".
- Pod okiem koordynatorek działań w projekcie WIKITEKA oraz trenerów dowiedzieliśmy się jak budować kulturę współpracy w swojej organizacji. W napiętym grafiku spotkań znalazł się również czas na integrację, wymianę doświadczeń oraz inspiracje - dodają.

Uczniowie będę mogli włączyć się do projektu w drugim semestrze roku szkolnego 2022/2023.

Literalnie.fun - jak zagrać

Może Cię zainteresować:

Gra tarnogórskich uczniów podbija Internet! Poznajcie Literalnie.fun

Autor: Urszula Gołkowska

07/02/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon