Mecz Gwarka w III lidze odwołany. Akademia zawiesza działalność

Życie sportowe w Gwarku Tarnowskie Góry na pewien czas zostaje zawieszone. To efekt walki z epidemią koronawirusa. III-ligowy zespół nie zagra w najbliższy weekend, a akademia piłkarska nie będzie prowadzić zajęć.

Gwarek budynek 750x350Rząd we wtorek i środę ogłosił decyzje, które mają swoje konsekwencje w całym kraju. W Tarnowskich Górach wzorem innych miast zamknięto szkoły, a także liczne placówki miejskie, o czym szerzej informowaliśmy TUTAJ.

Paraliż dotyka także lokalny sport. Już we wtorek zapadła decyzja o odwołaniu całej kolejki III ligi, w której występuje Gwarek Tarnowskie Góry. Tym samym podopieczni Krzysztofa Górecko nie rozegrają meczu wyjazdowego z Miedzią II Legnica. Spotkanie zostało przełożone na środę 13 maja.

Za tydzień tarnogórzanie mają podjąć Stal Brzeg. Na razie nie wiadomo, czy to spotkanie odbędzie się zgodnie z planem. Decyzja w tej sprawie powinna zapaść w najbliższych dniach.

Nie tylko seniorzy muszą zmierzyć się z koronawirusem. Gwarek poinformował, że odwołane zostały wszystkie treningi oraz mecze akademii piłkarskiej.

"Ze względu na zalecenia Władz Państwowych, wszystkie treningi oraz mecze grup młodzieżowych TS Gwarek Tarnowskie Góry zostały odwołane do dnia 15 marca 2020 roku (niedziela). Wszystkich Rodziców prosimy o zachowanie spokoju oraz stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego" - czytamy w komunikacie klubu.

fot. tsgwarek.pl

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Studio Tańca MK na Mistrzostwach Świata IDO w Słowenii

Dziewczyny z Tarnowskich Gór na Mistrzostwach Świata IDO

UKS Ósemka z Tarnowskich Gór na Mistrzostwach Polski

Młodzi tarnogórzanie mistrzami Polski w hokeju

Program klub dotacja wyniki 2022

Tysiące złotych dla klubów sportowych, również tarnogórskich

Pasternak vs simon portale

Gdzie zrodził się pomysł na walki na gołe pięści? Na Śląsku!

Ogólnopolskie Mistrzostwa Nordic Walking w Tarnowskich Górach

Ogólnopolski Puchar Nordic Walking w Tarnowskich Górach

163599780 3955493307843361 3941220188441804182 n

Mistrzowskie małżeństwo z Tarnowskich Gór....

Tour

Tour de Pologne 2020 bez Tarnowskich Gór