Mecz o wszystko z Argentyną!

Praktycznie już po wynikach pierwszych spotkań w grupie C można było zakładać, że rywalizacja z Argentyną będzie meczem o wszystko dla naszych piłkarzy. Albicelestes mieli być pewniakiem do wygrania fazy grupowej, a mimo tego zanotowali porażkę z Arabią Saudyjską. W tym momencie wykluczony został scenariusz z ewentualnym odpuszczeniem starcia z Polską w 3. kolejce. Sytuacja sprawiła, że tym razem Biało-Czerwoni o wszystko zagrają w swoim trzecim meczu na mundialu, a nie jak dotychczas w drugim.

Mecz o wszystko z Argentyną!

Argentyna z nożem na gardle

Przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Katarze zakłady bukmacherskie wskazywały, że Argentyna jest jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa w całym turnieju. Przewidywania te uległy jednak szybkiej zmianie tuż po tym, jak Albicelestes przegrali w swojej pierwszej rywalizacji z Arabią Saudyjską. Automatycznie sytuacja tego zespołu w tabeli grupy C zrobiła się mocno skomplikowana. Argentyna nie ma już miejsca na jakiekolwiek potknięcia, a z reprezentacją Polski zagra o awans do kolejnej rundy.

Lionel Messi i spółka przed MŚ w Katarze mieli serię 36 meczów bez porażki, a tymczasem znaleźli się w naprawdę trudnym położeniu, ponieważ po przegranej z Arabią nie mogli sobie pozwolić na wpadkę z Meksykiem, a także Polską.

Polska zaskoczy kibiców na całym świecie?

Można było się spodziewać, że bez względu na sytuację w tabeli, Argentyna będzie zdecydowanym faworytem w starciu z reprezentacją Polski. Albicelestes dysponują taką kadrą, że taka sytuacja nie powinna nikogo dziwić.

Fani reprezentacji Polski mogą się tutaj raczej spodziewać defensywnej gry ze strony naszej kadry. Skoro Czesław Michniewicz zdecydował się na taką taktykę w starciu z Meksykiem, to tym bardziej w meczu z Argentyną nie zagramy w otwarte karty. Biało-Czerwoni w pierwszym spotkaniu na MŚ w Katarze podzielili się punktami z Meksykiem, czym praktycznie zagwarantowali sobie walkę o wszystko w ostatnim spotkaniu grupowym na mundialu z Argentyną. Eksperci, a także analitycy zakładów bukmacherskich spodziewają się tutaj podobnego scenariusza do rywalizacji z Meksykiem, jednak niekoniecznie, jeśli chodzi o wynik. W tym przypadku zakładają oni jednak, że Argentyna będzie lepsza od naszego zespołu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby Czesław Michniewicz po raz kolejny zrealizował swój plan. Selekcjoner polskiej kadry nie ukrywa, że Biało-Czerwoni będą grali przede wszystkim na wynik, a pięknej gry można oczekiwać od innych drużyn. Polacy zapewne skoncentrują się na defensywie i postawią na szybkie kontry, czyli sposób gry, który dał wygraną nad Argentyną ekipie Arabii Saudyjskiej.

Więcej na temat sportu przeczytasz w tym miejscu!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon