Medycy z TG dla medyków z Ukrainy. GCR Repty przekazuje dary dla potrzebujących

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji w Reptach Śląskich włącza się w akcję "Śląski konwój dla Ukrainy". W jej ramach tarnogórska placówka wesprze przyfrontowe punkty medyczne.

GCR Repty
GCR Repty dla Ukrainy

GCR dla Ukrainy

Od początku wojny tarnogórzanie wspierali i nadal wspierają wschodnich sąsiadów. Na granicę kursują kolejne transporty ze sprzętem, lekami czy żywnością. Niedawno w naszym mieście miała miejsce jeszcze jedna tego typu inicjatywa. GCR Repty w ramach "Śląskiego konwoju dla Ukrainy" przekazał dary, które trafią do medyków i ich pacjentów w szpitalach przyfrontowych. Na wschód pojedzie sprzęt rehabilitacyjny - m.in. łóżka rehabilitacyjne i wózki inwalidzkie. Dołączono także sprzęt jednorazowy, a więc opatrunki czy środki do dezynfekcji.

- Cieszymy się, że możemy być częścią tej niezwykle ważnej i potrzebnej akcji - stwierdzają przedstawiciele GCR.

Przypomnijmy, że w marcu 2022 roku placówka z Rept Śląskich stała się także tymczasowym domem dla uchodźców z Ukrainy. Centrum przyjęło głównie rodziny z dziećmi. Nowe lokum urządzono w starym skrzydle szpitala.

Medycy medykom

Wspomniana inicjatywa to nie pierwsza i niejedyna akcja mająca na celu wsparcie Ukrainy. Już w zeszłym roku z Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego wyruszył transport leków oraz sprzętu medycznego, a to wszystko w karetce, która także została podarowana zagranicznym medykom. O innych przedsięwzięciach podjętych przez tarnogórzan przeczytać można w poniższym artykule.

Tarnowskie Góry solidarne z Ukrainą

Może Cię zainteresować:

Tarnogórzanie dla Ukraińców. Co przez ten rok udało nam się zrobić?

Autor: Urszula Gołkowska

24/02/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon