Memento, czyli poznaj historię, zanim na zawsze przepadnie

W Tarnowskich Górach powstaje nowy projekt o tematyce historycznej. Zobacz, kto może dołączyć do akcji.

Urszula Gołkowska
Cyfrowe Archiwum Pamięci "Memento" w Tarnowskich Górach

Cyfrowe Archiwum Pamięci dla TG

Z pewnością wielu z nas żałuje, że nie może posłuchać już opowieści naszych przodków pamiętających jeszcze lata przedwojenne. Niezliczona ilość niesamowitych historii odeszła wraz z nimi... Grupa tarnogórzan postanowiła poznać oraz utrwalić te wspomnienia, których bohaterowie mieszkają jeszcze wśród nas.

Pod koniec września organizacja Nasz Samorząd zapowiedziała, że planuje rozpocząć działania w ramach nowej inicjatywy.

- Z przyjaciółmi i członkami Stowarzyszenia Nasz Samorząd postanowiliśmy uwiecznić wspomnienia mieszkańców naszego powiatu i stworzyć cyfrowe archiwum pamięci, czyli stronę internetową, na której umieścimy wywiady z mieszkańcami, pamiętającymi te wydarzenia zanim będzie za późno - tłumaczą pomysłodawcy.
Tarnowskie Góry. Memento. Cyfrowe Archiwum Pamięci
Jaro Exaybachay Malik

Organizatorzy planują zaprosić do współpracy uczniów szkół ponadpodstawowych. Pierwsze spotkanie organizacyjne obędzie się już w przyszły poniedziałek, 18 października, o godzinie 15:00. Zainteresowani zbiorą się w budynku II LO im. Staszica w Tarnowskich Górach, w sali nr 13.

- Interesujesz się historią? Uwielbiasz słuchać wspomnień starszych osób? Dziedzictwo naszego regionu nie jest Ci obojętne? Jeśli choć raz odpowiedziałeś “tak”, świetnie trafiłeś! Dołącz do nas i stwórz razem z nami pierwsze cyfrowe archiwum pamięci - zachęcają koordynatorzy.

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach Śląskie lokalnie.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon