Miasteczko rowerowe na Osadzie Jana już prawie gotowe. Zostanie otwarte na wiosnę

Młodzi tarnogórscy rowerzyści mogą już szykować się na sezon. Dobiegły końca roboty związane z budową Miasteczka Ruchu Drogowego. Co się tam znalazło?

Nowe miasteczko rowerowe w Tarnowskich Górach

Małe ścieżki, małe skrzyżowania, małe znaki drogowe - to wszystko czeka już na młodych użytkowników. Zakończyła się realizacja inwestycji, której celem było powstanie miejsca, gdzie dzieci mogą w bezpiecznych warunkach uczyć się prawidłowej jazdy. Zadanie miało zostać wykonane już dużo wcześniej, ale - jak podaje Urząd Miasta - wystąpiły pewne komplikacje.

- Projekt z powodu prowadzonej w międzyczasie termomodernizacji budynku przy ul. Kochanowskiego 15 został najpierw odłożony, potem nie było chętnych na jego wykonanie - tłumaczy urzędnicy.

Finalnie udało się rozstrzygnąć przetarg. Prace ruszyły w październiku tego roku. Teren przy Szkole Podstawowej nr 10, przy ulicy Kochanowskiego, zmienił się w mały plac budowy. Zgodnie z zapowiedziami, roboty udało się prawie sfinalizować przed końcem roku. Niektóre muszą poczekać na rozpoczęcie sezonu

- Na miejscu jest już asfalt, przejścia z kostki brukowej, znaki drogowe i większość linii. Ostatnie zostaną położone wiosną - opisują urzędnicy.

Powstanie miasteczka rowerowego to pomysł samych mieszkańców. Propozycja została zgłoszona do Budżetu Obywatelskiego na 2019 roku. Zaangażowanie tarnogórzan sprawiło, że została zakwalifikowana do realizacji. Dziś możemy już oglądać efekt końcowy. Zadanie kosztowało około 460 tysięcy złotych.

Tarnowskie góry budżet obywatelski 2022

Może Cię zainteresować:

Mieszkańcy zadecydowali. Znamy już wyniki Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok

Autor: Urszula Gołkowska

10/11/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon