Miasteczko Śląskie. Kierowca osobówki wjechał w drzewo, ale miał dużo szczęścia

To nie był bezpieczny weekend na drogach powiatu tarnogórskiego. Nieustąpienie pierwszeństwa oraz nadmierna prędkość doprowadziły do groźnych sytuacji na jezdni. Policjanci apelują o rozsądek.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Wypadek miasteczko śląskie

Zderzenie z drzewem w Miasteczku Śląskim

Podczas ostatnich dni sporo się działo. W Miasteczku Śląskim 19-letni kierowca zderzył się z drzewem. Sytuacja miała miejsce na ulicy Dworcowej. Mimo zmasakrowanego przodu samochodu, ani kierującemu, ani żadnemu z trzech pasażerów nie stało się nic poważnego. Powodem zdarzenia okazała się nadmierna prędkość. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

To niestety nie koniec. W sobotę, 1 lipca, w Tarnowskich Górach miał miejsce wypadek. Na ulicy Gliwickiej zderzyły się z sobą skoda i bmw. Policjantom udało się wstępnie ustalić przyczyny zdarzenia. Jak podają funkcjonariusze, 76-letni tarnogórzanin, kierujący skodą, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 41-letniemu mężczyźnie, który prowadził bmw. Niestety nie obyło się bez poszkodowanego. Do szpitala trafił starszy uczestnik wypadku. Policjanci zbadali także kierujących na obecność alkoholu w organizmie. U 41-latka wykryto ponad pół promila.

- Apelujemy do wszystkich o zdrowy rozsądek na drodze! Wakacje to wzmożony ruch pojazdów, a co za tym idzie, większe ryzyko wystąpienia groźnych zdarzeń. Ograniczając prędkość i zwiększając uwagę, będziemy mogli ich uniknąć i bezpiecznie dotrzeć do celu - przypominają funkcjonariusze.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon