Miasto dofinansuje projekt harcerzy. Wolontariusze posadzą nowe drzewa

Harcerze poadza drzewa

Hufiec ZHP Ziemi Tarnogórskiej zwrócił się do lokalnych władz z prośbą o dofinansowanie zadania "Sadzimy zielone płuca miasta". Burmistrz Arkadiusz Czech zdecydował się wesprzeć inicjatywę.

Posadzą zielone płuca miasta

19 października przedstawicie hufca złożyli pismo w sprawie realizacji zadania publicznego. Harcerze chcieliby posadzić w naszym mieście nowe sadzonki grabów i brzóz. W Tarnowskich Górach ma pojawić się co najmniej 30 młodych drzewek. Organizatorzy akcji przewidują zasadzenia miedzy innymi na terenie parku w Strzybnicy i Osiedla Przyjaźń. Dokładne lokalizacje zostaną uzgodnione z Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego. 

W projekcie wezmą udział zarówno małe zuchy, jak również ich starsi koledzy. Harcerze planują zaprosić do współpracy także samych mieszkańców.

- Drzewa to prawdziwe cuda natury, a ich korzystny wpływ na ekosystem jest nieoceniony. Pozwalają zachować bioróżnorodność i w znaczący sposób podnoszą jakość i komfort naszego życia. Dlatego uważamy, że warto uzupełnić zasoby drzewostanu w mieście - czytamy w złożonym wniosku. 

Działania zostały wycenione na 10 440 złotych, z czego największe koszty - 7 tysięcy złotych - dotyczą zakupu samych sadzonek. Harcerze ubiegali się o dofinansowanie z budżetu miasta w wysokości 10 tys. zł. 

Burmistrz wesprze inicjatywę

Pod koniec października ukazało się pismo, w którym władze miasta przychylają się do propozycji tarnogórskiego hufca. Projekt został oficjalnie zaakceptowany i przekazany do Wydziału Ochrony Środowiska. 

- W uznaniu celowości realizacji tego zadania publicznego oraz w sytuacji dostępności środków budżetowych miasta zasadnym jest udzielenie wsparcia finansowego we wnioskowanej kwocie, a w konsekwencji zawarcie umowy o wsparcie realizacji tego zadania publicznego - dowiadujemy się z zarządzenia. 

fot. Hufiec ZHP Ziemi Tarnogórskiej

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: