Miasto dofinansuje projekt harcerzy. Wolontariusze posadzą nowe drzewa

Hufiec ZHP Ziemi Tarnogórskiej zwrócił się do lokalnych władz z prośbą o dofinansowanie zadania "Sadzimy zielone płuca miasta". Burmistrz Arkadiusz Czech zdecydował się wesprzeć inicjatywę.

Harcerze poadza drzewa

Posadzą zielone płuca miasta

19 października przedstawicie hufca złożyli pismo w sprawie realizacji zadania publicznego. Harcerze chcieliby posadzić w naszym mieście nowe sadzonki grabów i brzóz. W Tarnowskich Górach ma pojawić się co najmniej 30 młodych drzewek. Organizatorzy akcji przewidują zasadzenia miedzy innymi na terenie parku w Strzybnicy i Osiedla Przyjaźń. Dokładne lokalizacje zostaną uzgodnione z Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego.

W projekcie wezmą udział zarówno małe zuchy, jak również ich starsi koledzy. Harcerze planują zaprosić do współpracy także samych mieszkańców.

- Drzewa to prawdziwe cuda natury, a ich korzystny wpływ na ekosystem jest nieoceniony. Pozwalają zachować bioróżnorodność i w znaczący sposób podnoszą jakość i komfort naszego życia. Dlatego uważamy, że warto uzupełnić zasoby drzewostanu w mieście - czytamy w złożonym wniosku.

Działania zostały wycenione na 10 440 złotych, z czego największe koszty - 7 tysięcy złotych - dotyczą zakupu samych sadzonek. Harcerze ubiegali się o dofinansowanie z budżetu miasta w wysokości 10 tys. zł.

Burmistrz wesprze inicjatywę

Pod koniec października ukazało się pismo, w którym władze miasta przychylają się do propozycji tarnogórskiego hufca. Projekt został oficjalnie zaakceptowany i przekazany do Wydziału Ochrony Środowiska.

- W uznaniu celowości realizacji tego zadania publicznego oraz w sytuacji dostępności środków budżetowych miasta zasadnym jest udzielenie wsparcia finansowego we wnioskowanej kwocie, a w konsekwencji zawarcie umowy o wsparcie realizacji tego zadania publicznego - dowiadujemy się z zarządzenia.

fot. Hufiec ZHP Ziemi Tarnogórskiej

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Sadzimy zielone pluca miasta 2

Sadzimy zielone płuca miasta II. Harcerze...

Wiadomosci tarnowskie gory

Podsumowanie tygodnia. Najważniejsze wiadomości...

Restauracje wspieraj gastonomie

Powstaje lista tarnogórskich lokali...

Pizza tg

Wspieramy gastronomię. Gdzie zamówić pyszną...

Serce na nakretki

Serce na nakrętki w Tarnowskich Górach. Gdzie...

Zaloz dzialanlosc gospodarcza

Zgarnij 23 tysiące na rozpoczęcie biznesu....

Czas na las5

Czas na las! Czyli o zielonej kulturze i...