Miasto dofinansuje projekt harcerzy. Wolontariusze posadzą nowe drzewa

Hufiec ZHP Ziemi Tarnogórskiej zwrócił się do lokalnych władz z prośbą o dofinansowanie zadania "Sadzimy zielone płuca miasta". Burmistrz Arkadiusz Czech zdecydował się wesprzeć inicjatywę.

Harcerze poadza drzewa

Posadzą zielone płuca miasta

19 października przedstawicie hufca złożyli pismo w sprawie realizacji zadania publicznego. Harcerze chcieliby posadzić w naszym mieście nowe sadzonki grabów i brzóz. W Tarnowskich Górach ma pojawić się co najmniej 30 młodych drzewek. Organizatorzy akcji przewidują zasadzenia miedzy innymi na terenie parku w Strzybnicy i Osiedla Przyjaźń. Dokładne lokalizacje zostaną uzgodnione z Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego.

W projekcie wezmą udział zarówno małe zuchy, jak również ich starsi koledzy. Harcerze planują zaprosić do współpracy także samych mieszkańców.

- Drzewa to prawdziwe cuda natury, a ich korzystny wpływ na ekosystem jest nieoceniony. Pozwalają zachować bioróżnorodność i w znaczący sposób podnoszą jakość i komfort naszego życia. Dlatego uważamy, że warto uzupełnić zasoby drzewostanu w mieście - czytamy w złożonym wniosku.

Działania zostały wycenione na 10 440 złotych, z czego największe koszty - 7 tysięcy złotych - dotyczą zakupu samych sadzonek. Harcerze ubiegali się o dofinansowanie z budżetu miasta w wysokości 10 tys. zł.

Burmistrz wesprze inicjatywę

Pod koniec października ukazało się pismo, w którym władze miasta przychylają się do propozycji tarnogórskiego hufca. Projekt został oficjalnie zaakceptowany i przekazany do Wydziału Ochrony Środowiska.

- W uznaniu celowości realizacji tego zadania publicznego oraz w sytuacji dostępności środków budżetowych miasta zasadnym jest udzielenie wsparcia finansowego we wnioskowanej kwocie, a w konsekwencji zawarcie umowy o wsparcie realizacji tego zadania publicznego - dowiadujemy się z zarządzenia.

fot. Hufiec ZHP Ziemi Tarnogórskiej

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Sadzimy zielone pluca miasta 2

Sadzimy zielone płuca miasta II. Harcerze...

Przyjaciel rodziny 2020

Przyjaciel Rodziny 2020. Reprezentantka Kalet...

Ruch drogowy repty slaskie

Repty Śląskie: radna chce zmian w ruchu drogowym

Barborka tarnowskie gory 2

Tarnogórska Barbórka: nowy gwarek i górniczy dzwon

Przygotowania do swiat tarnowskie gory

Przygotowania do Świąt rozpoczęte. Co w tym...

Kosz na zakretki

Chryzantemy za nakrętki. Zakrętkowy kosz-serce...

Koronawirus pomoc seniorzy

Bezpłatne pakiety dla tarnogórzan. Kto może...