Miasto pomoże finansowo powiatowi. Radni przekazali 1,3 miliona złotych

Rada Miejska postanowiła przekazać Starostwu Powiatowemu w Tarnowskich Górach wsparcie finansowe. Zostanie ono przeznczone na rozbudowę ulicy Powstańców Śląskich.

Rondo tg

Wspólnie dla ronda

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, 24 marca głosowano w sprawie przyjęcia uchwały dotyczącej dofinansowania robót w centrum Tarnowskich Gór. Miasto przekaże Starostwu kwotę w wysokości 1 381 800,00 złotych.

- Koszt ogólny inwestycji to ponad 5,5 mln zł. Zadanie to jest realizowane przy wsparciu finansowym w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, a wymagany wkład własny Powiatu Tarnogórskiego to kwota 2,7 mln zł. Pomoc finansowa udzielana przez Gminę Tarnowskie Góry Powiatowi Tarnogórskiemu odpowiadać będzie połowie wkładu własnego Powiatu. Z uwagi na to, że inwestycja przyczyni się do poprawy komfortu korzystania z dróg publicznych w centrum Tarnowskich Gór, podjęcie niniejszej uchwały należy uznać za zasadne - czytamy w uzasadnieniu.

Za przyjęciem uchwały opowiedziało się 20 radnych. Nieobecnych było trzech członków Rady: Jan Gębka, Mirosław Grzęda oraz Mirosław Mateja.

Aktualnie budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich, Sienkiewicza i Styczyńskiego w Tarnowskich Górach wkracza w końcowy etap. Jak podaje Urząd Miejski, droga została już utwardzona i po świętach planuje się wylanie pierwszej warstwy asfaltu.

Drugie rondo powstanie na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i ul. Opolskiej. Prace rozpoczną się już w połowie kwietnia. Kiedy zakończą się wspomniane roboty, miasto przystąpi do przebudowy ul. Sobieskiego.

- Obie inwestycje znacząco poprawią komfort i bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz pieszych w centrum miasta - zaznaczają władze miasta.

A co z nazwą?

Przypomnijmy, że wśród tarnogórskiej społeczności trwa dyskusja nad nazwą powstającej infrastruktury. Krzysztof Bergier zaproponował, by w przestrzeni miejskiej uhonorować działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pod swoją petycją zebrał 978 podpisów. Więcej informacji na temat przedsięwzięcia znaleźć można TUTAJ. Z podobną inicjatywą wystąpił Wacław Jan Kroczek. Przedstawiciel tarnogórskiej Federacji Młodych Socjaldemokratów chciałby nadać rondu imię Praw Kobiet.

fot. UM Tarnowskie Góry

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Ulica Powstańców Śląskich już otwarta!

Ulica Powstańców Śląskich otwarta dla ruchu drogowego

Rondo smzt tarnowskie gory

Ronda w Tarnowskich Górach nareszcie otrzymają...

Tarnowskie gory nowe rondo

Rondo imienia WOŚP w Tarnowskich Górach....

Tarnowskie Góry trasy rowerowe

Tarnowskie Góry łączą siły z Toruniem w temacie rowerowym

Radzionków, awaria wody

Radzionków. Planowana przerwa w dostawie wody

Tworóg. Odnowione figury świętych

Tworóg. Odnowili zabytkowe figury i zaprosili na jarmark

Tarnowskie Góry, Strzybnica

Radni interpelują w sprawie starego cmentarza ewangelickiego