Michał Oleksiejczuk vs Sam Alvey – zapowiedź walki!

Michał Oleksiejczuk już od 5 lat występuje w ramach federacji UFC. Reprezentant Polski od początku swojej kariery stoczył już 8 rywalizacji w najlepszej organizacji sportów walki. Jak zakończy się jego kolejne starcie z Samem Alveyem?

Michal oleksiejczuk sam alvet ufc zaklady bukmacherskie superbet

Michał Oleksiejczuk

Polak w zawodowej karierze stoczył 21 rywalizacji. Oleksiejczuk ma w tym czasie 16 wygranych i 5 porażek na koncie. Warto podkreślić, że aż 3 przegrane z tego bilansu miało miejsce już podczas walk dla federacji UFC. Polak ma przed sobą bardzo długą drogę, aby ewentualnie dojść do walki o pas, tym bardziej że swoją ostatnią rywalizację przegrał z Dustinem Jacoby.

W ostatnim czasie Polak przeplata lepsze i gorsze występy. Z jego poprzednich 5 pojedynków, aż 3 z nich zakończyły się porażką, dlatego też nic dziwnego, że mocno spadł w rankingu swojej kategorii wagowej. Oleksiejczuk ma przed sobą teraz walkę z bardziej doświadczonym przeciwnikiem, w której musi wygrać, jeśli chce się piąć w górę drabinki.

Rozkładając na czynniki pierwsze bilans naszego zawodnika łatwo dojść do wniosku, że jest to fighter, który bazuje na znakomitej stójce. Aż 69% jego wygranych miała miejsce przez nokaut. Łącznie tylko jeden raz wygrał przez poddanie, a czterokrotnie o jego zwycięstwie decydowali sędziowie. W przypadku porażek na pierwszy rzut oka rzuca się fakt, że aż 60% z nich to poddania. Nie jest tajemnicą, że Oleksiejczuk swój najsłabszy punkt ma właśnie w zapasach i jego rywale zwykle szukają zakończenia walki właśnie w ten sposób.

UFC statystyki

Sam Alvey

Amerykanin bez wątpienia dysponuje większym doświadczeniem, ponieważ stoczył aż 52 zawodowe walki. W tym czasie zanotował 33 wygrane i 17 porażek. Do tego trzeba dodać jeszcze 2 rywalizacje, w których jedna zakończyła się remisem, a 2 non-contest. 58% procent jego zwycięstw to nokauty, co pokazuje, że zobaczymy rywalizację 2 zawodników o podobnej charakterystyce. Alvev również nie jest asem w parterze, dlatego też nie spodziewałbym się zakończenia tej rywalizacji przez poddanie. Kurs na takie zdarzenie przygotowane przez UFC zakłady bukmacherskie jest bardzo wysoki i nic dziwnego, ponieważ obaj zawodnicy nie są asami w parterze i raczej rozstrzygną kwestię rywalizacji w stójce.

Niektórzy eksperci, a także dziennikarze twierdzą, że dla Sama Alveya ta walka może być jedną z ostatnich szans w UFC. W ostatnim czasie prezentuje się on wręcz fatalnie, notując aż 8 kolejnych walk bez wygranej. W tym czasie ma aż 7 porażek i jeden remis.

Ostatnie zwycięstwo tego zawodnika w ramach tej organizacji miało miejsce w 2018 roku. Po decyzji pokonał wtedy Giana Villante, ale od tego czasu zanotował serię bez wygranej. Polak bez wątpienia nie będzie chciał przerwać jego negatywnego bilansu i postara się wykorzystać słabości rywala.

Zakłady bukmacherskie na UFC – Oleksiejczuk vs Alvey

Faworytem tego pojedynku jest zawodnik z naszego kraju. Analitycy zakładów bukmacherskich na UFC nie mają wątpliwości, że Polak powinien wygrać to starcie, zwłaszcza patrząc przez pryzmat fatalnej formy jego przeciwnika.

W ofercie Superbet na UFC dostępne jest wiele interesujących opcji jak chociażby zwycięzca, sposób zakończenia rywalizacji, czy też over/under rund. O pomoc w wyborze typu na to starcie poprosiliśmy naszego eksperta, który od wielu lat śledzi UFC.

Moim zdaniem Michał Oleksiejczuk zwycięży w tej rywalizacji. Polak w ostatnim czasie walczył w kratkę, jednak zaprezentował się zdecydowanie lepiej od swojego rywala. Nie mam natomiast wątpliwości, że będzie to walka, którą obaj zawodnicy postarają się rozstrzygnąć w stójce, która jest ich najlepszym atutem. Mam wrażenie, że będzie to polowanie na cios, ponieważ obaj są w stanie się ustrzelić. Przechodząc do proponowanego przeze mnie typu na tę walkę – wybieram zakończenie rywalizacji przez nokaut lub TKO w wykonaniu Oleksiejczuka. Wydaje mi się, że Polak wykorzysta moment słabości rywala i dołoży kolejną porażkę do jego już słabego w ostatnim czasie bilansu”.

Pozostałe walki

Oprócz walki z udziałem Polaka dojdzie jeszcze do kilku interesujących rywalizacji. Wszystkie z nich będą dostępne w ofercie ufc zakładów bukmacherskich przygotowanej przez Superbet.

W starciu najcięższych zawodników na karcie walk Thiago Santos, czyli Brazylijczyk zmierzy się z Jamahalem Hillem. Amerykanin dysponuje tutaj o wiele mniejszym doświadczeniem, ponieważ stoczył zaledwie 11 zawodowych walk, z czego tylko 5 było w ramach federacji UFC, natomiast jego przeciwnik ma 32 starcia na koncie. Podobnie jak w przypadku walki z udziałem Michała Oleksiejczuka, tak również tutaj analitycy zakładów bukmacherskich spodziewają się rozstrzygnięcia przez nokaut lub TKO.

60% zwycięstw Amerykanina miało miejsce przez KO/TKO i w ten sposób zaliczył też jedyną porażkę w swojej karierze. Jeśli chodzi o Brazylijczyka, to aż 15 z 22 zwycięstw, czyli 68% wygranych zanotował przez KO/TKO, ale sam również przegrał 30% starć w ten sam sposób. Będzie to starcie, w którym zmierzy się 2 wybitnych stójkowiczów, gdzie siła ciosu jest ogromna i raczej nie spodziewam się zakończenia tej rywalizacji przez poddanie w parterze.

Sprawdź pełną ofertę zakładów bukmacherskich na UFC w Superbet. Czekają na Ciebie wysokie kursy, a także specjalne promocje.

Karta walk UFC

Poszukujesz informacji na temat najnowszych wydarzeń sportowych w regionie? Sprawdź, jakie imprezy są zaplanowane na wakacje!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.
Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon