Międzynarodowa integracja w Tarnowskich Górach. Rusza projekt "Nowi Sąsiedzi"

Wiele osób z pewnością chciałoby poznać naszych nowych mieszkańców z Ukrainy. Teraz nadarza się ku temu świetna okazja.

Tarnowskie Góry nowi sąsiedzi

"Nowi Sąsiedzi TG"

Pomoc uchodźcom to nie tylko przygotowanie lokum, wyżywienia czy organizowanie zbiórek. Ważne jest także wsparcie w "powrocie do normalności" - nauczeniu się języka polskiego, znalezieniu pracy, zapisaniu dzieci do szkoły, a nawet... wyjściu na spacer z nowymi znajomymi.

Często mówi się, że atmosfera Tarnowskich Gór sprzyja spotkaniom. Miejmy nadzieję, że będzie tak i tym razem. Właśnie rusza inicjatywa "Nowi Sąsiedzi TG".

- Jeśli chciałbyś poznać i pomóc w aklimatyzacji naszym nowym sąsiadom, to polecamy kontakt z "Nowymi Sąsiadami TG", którzy pomogą Wam poznać ludzi, którzy przyjechali do naszego miasta - zachęcają miejscowi wolontariusze.

Jak miałoby to wyglądać w praktyce? "Sąsiedzki asystent" nowego mieszkańca czy rodziny mógłby okazywać wsparcie w prostych, codziennych działaniach. Pokazać, jak szybko i sprawnie poruszać się komunikacją miejską. Spotkać się na kawie czy pójść na spacer, zaprezentować ciekawe miejsca w Tarnowskich Górach. Zorganizować wspólne zabawy z własnymi dziećmi. Nie są to trudne zadania wymagające wiele czasu i poświęcenia, a mają duże znaczenie w aklimatyzacji naszych gości ze wschodu.

Na zachętę warto dodać, że inicjatywa ma rekomendację wolontariuszy pracujących w punkcie przy ul. Legionów 15.

Jak się zapisać?

Zainteresowani dołączeniem do akcji mogą otrzymać więcej informacji, pisząc mail na adres: sasiedzi.tg@gmail.com lub kontaktując się za pomocą Facebooka ze stroną Nowi Sąsiedzi TG.

Tarnowskie Góry lekcje polskiego dla Ukraińców

Może Cię zainteresować:

Bezpłatne lekcje języka polskiego dla Ukraińców. Gdzie prowadzone są zajęcia?

Autor: Urszula Gołkowska

30/03/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon