Mieszkańcy Tarnowskich Gór zgłosili 13 projektów do Budżetu Obywatelskiego 2022

Do Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022 wpłynęło 13 propozycji. Do końca lipca potrwa weryfikacja wniosków i ustalanie listy projektów do głosowania. Mieszkańcy będą mogli głosować na projekty od 1 do 15 września.

Budżet Obywatelski Tarnowskie Góry 2022

W ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Tarnowskie Góry 2022 do rozdysponowania jest 600 tys. zł. Pula została podzielona na cztery części. Pierwsza z nich zostanie przeznaczona na zadania ogólnomiejskie. Jak podaje tarnogórski magistrat w tej kategorii do urzędu zgłoszono sześć projektów. Pozostałe pule przeznaczono na grupy dzielnic.

– Niestety nie otrzymaliśmy żadnego pomysłu do realizacji w ramach puli przeznaczonej na zadania w dzielnicy Śródmieście Centrum – informują urzędnicy.

W drugiej grupie dzielnic (Opatowice, Repty Śląskie, Stare Tarnowice, Bobrowniki Śląskie – Piekary Rudne) złożono 2 pomysły. W grupie trzeciej (Rybna, Strzybnica, Pniowiec, Sowice, Lasowice, Osada Jana) przygotowano 5 projektów.

Weryfikacja wniosków i ustalenie listy projektów do głosowania potrwa do 31 lipca. Od 1 sierpnia do 21 sierpnia potrwa procedura odwoławcza. Mieszkańcy będą mogli głosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego od 1 do 15 września. Ostateczne wyniki zostaną ogłoszone 30 września.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon