Mieszkańcy zgłaszają problemy z Pocztą Polską w Świerklańcu. Urząd Gminy interweniuje

Samorząd otrzymuje sporo skarg w kwestii działania placówki pocztowej. Dotyczą one opóźnień w dostarczaniu przesyłek czy samego funkcjonowania punktu.

Swierklaniec poczta polska

Problemy z pocztą w Świerklańcu

Do Urzędu Gminy wpływają informacje od mieszkańców, którzy skarżą się na nieprawidłową pracę placówki Poczty Polskiej. Problemem mają być opóźnienia w dostarczaniu listów czy paczek oraz podejście do klientów. Władze samorządowe wydały specjalne oświadczenie w tej sprawie.

- Oświadczamy, że placówka Poczty Polskiej S.A. w Świerklańcu nie jest w żaden sposób podległa Urzędowi Gminy Świerklaniec. Jest to instytucja niezależna działająca w formie spółki akcyjnej, której założycielem i jedynym akcjonariuszem jest Skarb Państwa. Tak samo, jak Mieszkańcy, jesteśmy tylko klientami Poczty Polskiej S.A. - informują urzędnicy.

Zaznaczają jednak, że podejmą działania w celu zmiany zaistniałej sytuacji.

- Z racji że Urząd Gminy Świerklaniec i podległe mu jednostki organizacyjne również korzystają z usług Poczty Polskiej S.A., a także wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców, zwróciliśmy się pisemnie do oddziału wojewódzkiego Poczty Polskiej S.A. w Katowicach oraz centrali Poczty Polskiej S.A. w Warszawie z prośbą o rozeznanie i wyjaśnienie sytuacji związanej m.in. z opóźnieniami w doręczaniu przesyłek pocztowych na terenie Gminy Świerklaniec, nieodbieraniem połączeń telefonicznych przez pracowników poczty, w tym również zwiększenie nadzoru nad podległymi pracownikami - zapewniają.

Urząd Gminy zapowiada, że odpowiedź zwrotna od Poczty Polskiej zostanie przekazana wszystkim zainteresowanym mieszkańcom.

- Informujemy również, że w miesiącach styczniu i lutym br., Urząd Gminy Świerklaniec wysłał za pośrednictwem Poczty Polskiej S.A. decyzje podatkowe do Mieszkańców gminy, które to zobowiązany jest doręczyć zgodnie z trybem i sposobem określonym w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa. W przypadku, gdybyście Państwo nie otrzymali przesyłki z decyzją podatkową do 15 marca 2022 roku, prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Świerklaniec - dodają urzędnicy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Urząd Miasta Tarnowskie Góry zamknięty 4 czerwca

4 czerwca. Sprawdź, które urzędy będą zamknięte

Piotr Budzisz

Zmarł Piotr Budzisz. Gmina Krupski Młyn wiele mu zawdzięcza

Tarnowskie Góry rynek

Wyniki badania "Gmina dobra do życia" 2021

Radzionków. Remont chodnika przy ulicy Długiej

Radzionków. Rusza remont chodnika przy jednej z ulic

Tarnowskie Góry. Kontrole drogowe

Wzmożone kontrole drogowe w Tarnowskich Górach

Świerklaniec. Roboty drogowe

Kolejne utrudnienia drogowe w Świerklańcu

Zebrania wiejskie 2021

Zbrosławice. Zebrania wiejskie. Kiedy się odbędą?