Mieszkańcy zgłaszają problemy z Pocztą Polską w Świerklańcu. Urząd Gminy interweniuje

Samorząd otrzymuje sporo skarg w kwestii działania placówki pocztowej. Dotyczą one opóźnień w dostarczaniu przesyłek czy samego funkcjonowania punktu.

Swierklaniec poczta polska

Problemy z pocztą w Świerklańcu

Do Urzędu Gminy wpływają informacje od mieszkańców, którzy skarżą się na nieprawidłową pracę placówki Poczty Polskiej. Problemem mają być opóźnienia w dostarczaniu listów czy paczek oraz podejście do klientów. Władze samorządowe wydały specjalne oświadczenie w tej sprawie.

- Oświadczamy, że placówka Poczty Polskiej S.A. w Świerklańcu nie jest w żaden sposób podległa Urzędowi Gminy Świerklaniec. Jest to instytucja niezależna działająca w formie spółki akcyjnej, której założycielem i jedynym akcjonariuszem jest Skarb Państwa. Tak samo, jak Mieszkańcy, jesteśmy tylko klientami Poczty Polskiej S.A. - informują urzędnicy.

Zaznaczają jednak, że podejmą działania w celu zmiany zaistniałej sytuacji.

- Z racji że Urząd Gminy Świerklaniec i podległe mu jednostki organizacyjne również korzystają z usług Poczty Polskiej S.A., a także wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców, zwróciliśmy się pisemnie do oddziału wojewódzkiego Poczty Polskiej S.A. w Katowicach oraz centrali Poczty Polskiej S.A. w Warszawie z prośbą o rozeznanie i wyjaśnienie sytuacji związanej m.in. z opóźnieniami w doręczaniu przesyłek pocztowych na terenie Gminy Świerklaniec, nieodbieraniem połączeń telefonicznych przez pracowników poczty, w tym również zwiększenie nadzoru nad podległymi pracownikami - zapewniają.

Urząd Gminy zapowiada, że odpowiedź zwrotna od Poczty Polskiej zostanie przekazana wszystkim zainteresowanym mieszkańcom.

- Informujemy również, że w miesiącach styczniu i lutym br., Urząd Gminy Świerklaniec wysłał za pośrednictwem Poczty Polskiej S.A. decyzje podatkowe do Mieszkańców gminy, które to zobowiązany jest doręczyć zgodnie z trybem i sposobem określonym w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa. W przypadku, gdybyście Państwo nie otrzymali przesyłki z decyzją podatkową do 15 marca 2022 roku, prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Świerklaniec - dodają urzędnicy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Urząd Miasta Tarnowskie Góry zamknięty 4 czerwca

4 czerwca. Sprawdź, które urzędy będą zamknięte

Tarnowskie Góry, Boże Narodzenie 2021

Świąteczne ozdoby nie tylko w centrum miasta? Są takie plany

Kalety, Laboratoria Przyszłości

185 100 złotych dla szkół w Kaletach. Na co zostaną wydane?

Nowa nawierzchnia na ulicy Piłsudskiego i części ulicy Bytomskiej

Nowa nawierzchnia na ulicy Bytomskiej i Piłsudskiego

Projekt bez tytułu 4

Podsumowanie tygodnia 11.-17.10

Tarnowskie Góry - kontrola drogowa

Wzmożone kontrole policji. Rusza akcja „Trzeźwość”

III edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego - wyniki

Wyniki Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego