Mieszkaniec Tarnowskich Gór zmarł na koronawirusa

Jak podaje Urząd Miejski w Tarnowskich Górach, wśród zmarłych osób zakażonych koronawirusem jest niestety mieszkaniec naszego miasta. W sumie w województwie śląskim na koronawirusa zmarło 27 osób.

Covid


Według danych jakie podał dzisiaj Urząd Miejski w Tarnowskich Górach, aktualnie w naszym mieście jest 12 osób zakażonych koronawirusem. Niestety, jeden z mieszkańców zmarł, 203 osoby mają kwarantannę, w tym 71 mieszkańców jest pod nadzorem sanepidu.

Również Gmina Tworóg opublikowała dzisiaj swoje dane. Trzy osoby są zakażone koronawirusem, 19 osób jest w kwarantannie w związku z decyzją administracyjną, 9 mieszkańców natomiast jest w kwarantannie z powodu powrotu z zagranicy.

W Świerklańcu aktualnie są 2 osoby zakażone. 31 osób jest w kwarantannie.

- Sytuacja epidemiczna w naszej Gminie jest stabilna, liczba osób pozostających w kwarantannie na dzień 06.04.2020 wynosi 31 osób pod 24 adresami - wyjaśnia Marek Cyl, wójt Gminy Świerklaniec. - Liczba osób, które miały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 nie zmieniła się i wynosi 2 osoby (wśród tych osób jestem ja). Niestety Urząd Gminy Świerklaniec nie jest w stanie Państwu pomóc w wykonaniu testów, te są wykonywane tylko przez certyfikowane laboratoria nadzorowane przez administrację rządową. Na dzień dzisiejszy, dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, wymazy do testów zostały pobrane na terenie Gminy Świerklaniec od części osób będących w kwarantannie, a mających wskazanie Sanepid-u – dotyczy to także Pracowników Urzędu Gminy - dodaje.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Piotr Budzisz

Zmarł Piotr Budzisz. Gmina Krupski Młyn wiele mu zawdzięcza

Tarnowskie Góry rynek

Wyniki badania "Gmina dobra do życia" 2021

Radzionków. Remont chodnika przy ulicy Długiej

Radzionków. Rusza remont chodnika przy jednej z ulic

Tarnowskie Góry. Kontrole drogowe

Wzmożone kontrole drogowe w Tarnowskich Górach

Świerklaniec. Roboty drogowe

Kolejne utrudnienia drogowe w Świerklańcu

Zebrania wiejskie 2021

Zbrosławice. Zebrania wiejskie. Kiedy się odbędą?

Tarnowskie Góry Dworzec, rozkład jazdy

Zmiany w kursowaniu autobusów linii 94 i 174.