Mieszkanka Radzionkowa chce spełnić marzenie życia. Zbiera na wydanie tomiku poezji

Być może za rok o tej porze będziemy mogli zobaczyć wiersze lokalnej artystki wydane w formie papierowej. Wszystko zależy od powodzenia niedawno rozpoczętej akcji.

Radzionków zbiórka tomik poezji

"za piętnaście miłość" do druku

Kto z nas nigdy nie marzył o zrobieniu czegoś szalonego, oryginalnego i - na własną miarę - wielkiego. Skok ze spadochronem, wyprawa w egzotyczne miejsce, kierowanie tramwajem... Z kolei marzeniem pewnej mieszkanki Radzionkowa jest wydanie drukiem własnej twórczości. Pani Monika Drzeżdżon do włączenia się w akcję zaprasza wszystkich zainteresowanych.

- Pomysł związany z wydaniem tomiku zawsze siedział gdzieś w mojej głowie, teraz wreszcie mam odwagę i samozaparcie, by móc go zrealizować. Zależy mi, aby tomik był pamiątką dla mnie, mojej rodziny, przyjaciół i osób z mojego otoczenia - stwierdza poetka.

Książeczka będzie składać się z wybranych tekstów, które autorka uważa za najlepsze. Tematyka wierszy to głównie uczucia, emocje i problemy, z którymi każdy mierzy się w swojej codzienności. Znamy już tytuł tomiku - "za piętnaście miłość".

Prezent na 30. urodziny

Na portalu zrzutka.pl trwa akcja wspierająca wydanie książki. Zaplanowana kwota to 3 000 złotych. Na koszt wydania składa się nie tylko sam wydruk, ale także m.in. edycja, skład komputerowy, korekta tekstu czy projekt szaty graficznej. Zbiórka potrwa jeszcze 359 dni. To nieprzypadkowa data. Właśnie wtedy autorka będzie świętować jeden z ważniejszych jubileuszy w życiu - 30. rocznicę urodzin.

Artystka ma nadzieję, że do tego czasu uda się zebrać potrzebne środki. W planie jest wydanie conajmniej stu egzemplarzy tomiku. Zbiórkę można wesprzeć poprzez portal zrzutka. Na darczyńców czekają nagrody: tomik w formie e-booka, w wersji drukowanej czy specjalne podziękowania zamieszczone w książce.

Poetka z Radzionkowa

Nasz powiat to miejsce bardzo inspirujące, o czym świadczą liczne dzieła malarskie, plastyczne i literackie osób stąd pochodzących. Niektórzy wyjeżdżają, by rozwijać karierę, inni zostają w swojej małej ojczyźnie. Wśród nich jest pani Monika Drzeżdżon mieszkająca w Radzionkowie. Swoje literackie próby podjęła jako nastolatka.

- Przygodę z pisaniem wierszy rozpoczęłam, będąc w gimnazjum. Były to wiersze rymowane. Z czasem zaczęłam pisać utwory wolne, białe. Wtedy też próbowałam swoich sił w kilku konkursach poetyckich, dzięki czemu udało mi się zdobyć parę miejsc na podium - wspomina.

Swojej wiersze publikuje na portalu internetowym i w mediach społecznościowych. Tam też można się z nimi zapoznać.

- Jeśli podoba się Państwu moja twórczość, proszę o wsparcie zbiórki bądź jej udostępnienie. Będę bardzo wdzięczna - zaprasza artystka.
Krzysztof Stręcioch - projekty

Może Cię zainteresować:

Z Krzysztofem Stręciochem o grafice, Tarnowskich Górach i słoniach na wykładzinie

Autor: Urszula Gołkowska

17/09/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon