Mistrzostwa Karate Shinkyokushin w Nakle Śląskim. Do naszego powiatu przyjadą sportowcy z całej Polski

W najbliższą sobotę, 8 maja w gminie Świerklaniec odbędą się Otwarte Mistrzostwa Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin. Weźmie w nich udział 250 sportowców.

Naklo slaskie mistrzostwa karate

Mistrzostwa w powiecie tarnogórskim

Na początku lutego Tarnogórski Klub Sportowy "Karate" złożył wniosek dotyczący realizacji zadania publicznego, a mianowicie organizacji Mistrzostw Polski PFKS Karate Kyokushin – Shinkyokushin seniorów, juniorów i kadetów. Organizacja poprosiła o przyznanie dotacji w wysokości 10 000 złotych. Dofinansowanie miało zostać przeznaczone na obsługę techniczną wydarzenia (barierki, krzesła, zaciemnienie hali itp.) oraz zakup medali dla zwycięzców.

- Przyznana naszemu Kubowi organizacja Mistrzostw Polski jest wyrazem zaufania, jakie nasz Klub zdobył organizacją poprzednich imprez. Mistrzostwa będą doskonałą okazją do ponownego zaprezentowania się w Tarnowskich Górach najlepszych zawodników Klubu, Mistrzów i medalistów Mistrzostw Świata i Europy: Marty Lubos, Sandry Nowak i Marka Wolnego - tłumaczyli koordynatorzy przedsięwzięcia.

- Polska Federacja Karate Shinkyokushin, która zleciła naszemu Klubowi organizację Mistrzostw, jest członkiem Europejskiej (EKO) i Światowej (WKO) Organizacji Karate. Uzyskana dotacja pozwoli na zorganizowanie Mistrzostw Polski na wysokim poziomie, co z kolei wpłynie na pozytywny odbiór zarówno Klubu, jak i Miasta Tarnowskie Góry wśród uczestników, kibiców i odbiorców transmisji w całej Polsce i nie tylko - dodawali.

Urząd Miasta pozytywnie zaopiniował wniosek. Burmistrz Czech zgodził się na przyznanie dofinasowania na przeprowadzenie zawodów.

Karatecy w Nakle Śląskim

Pierwotnie Mistrzostwa miały odbyć się w Tarnowskich Górach na Hali Sportowej, gdzie aktualnie mieści się punkt szczepień masowych. Zdecydowano się jednak zmienić miejsce i termin wydarzenia. Uczestnicy zostali zaproszeni do Nakła Śląskiego w gminie Świerklaniec. 8 maja do naszego powiatu przyjedzie 250 karateków z całej Polski. Ze względu na obowiązujące obostrzenia udział publiczność nie będzie możliwy, ale organizatorzy planują internetową transmisję zawodów.

- Mistrzostwa swoim honorowym patronatem objęli Starosta Tarnogórski Krystyna Kosmala, Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry Arkadiusz Czech i Wójt Gminy Świerklaniec Marek Cyl - informuje Urząd Gminy.

Bieg Tarnogórski 2021. Tym razem szlakiem UNESCO

Tworogowska Dycha po Trowie 2021. Jak zapisać się na zawody?

fot. TKS Karate Tarnowskie Góry

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon