Mistrzostwa Karate Shinkyokushin w Nakle Śląskim. Do naszego powiatu przyjadą sportowcy z całej Polski

W najbliższą sobotę, 8 maja w gminie Świerklaniec odbędą się Otwarte Mistrzostwa Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin. Weźmie w nich udział 250 sportowców.

Naklo slaskie mistrzostwa karate

Mistrzostwa w powiecie tarnogórskim

Na początku lutego Tarnogórski Klub Sportowy "Karate" złożył wniosek dotyczący realizacji zadania publicznego, a mianowicie organizacji Mistrzostw Polski PFKS Karate Kyokushin – Shinkyokushin seniorów, juniorów i kadetów. Organizacja poprosiła o przyznanie dotacji w wysokości 10 000 złotych. Dofinansowanie miało zostać przeznaczone na obsługę techniczną wydarzenia (barierki, krzesła, zaciemnienie hali itp.) oraz zakup medali dla zwycięzców.

- Przyznana naszemu Kubowi organizacja Mistrzostw Polski jest wyrazem zaufania, jakie nasz Klub zdobył organizacją poprzednich imprez. Mistrzostwa będą doskonałą okazją do ponownego zaprezentowania się w Tarnowskich Górach najlepszych zawodników Klubu, Mistrzów i medalistów Mistrzostw Świata i Europy: Marty Lubos, Sandry Nowak i Marka Wolnego - tłumaczyli koordynatorzy przedsięwzięcia.

- Polska Federacja Karate Shinkyokushin, która zleciła naszemu Klubowi organizację Mistrzostw, jest członkiem Europejskiej (EKO) i Światowej (WKO) Organizacji Karate. Uzyskana dotacja pozwoli na zorganizowanie Mistrzostw Polski na wysokim poziomie, co z kolei wpłynie na pozytywny odbiór zarówno Klubu, jak i Miasta Tarnowskie Góry wśród uczestników, kibiców i odbiorców transmisji w całej Polsce i nie tylko - dodawali.

Urząd Miasta pozytywnie zaopiniował wniosek. Burmistrz Czech zgodził się na przyznanie dofinasowania na przeprowadzenie zawodów.

Karatecy w Nakle Śląskim

Pierwotnie Mistrzostwa miały odbyć się w Tarnowskich Górach na Hali Sportowej, gdzie aktualnie mieści się punkt szczepień masowych. Zdecydowano się jednak zmienić miejsce i termin wydarzenia. Uczestnicy zostali zaproszeni do Nakła Śląskiego w gminie Świerklaniec. 8 maja do naszego powiatu przyjedzie 250 karateków z całej Polski. Ze względu na obowiązujące obostrzenia udział publiczność nie będzie możliwy, ale organizatorzy planują internetową transmisję zawodów.

- Mistrzostwa swoim honorowym patronatem objęli Starosta Tarnogórski Krystyna Kosmala, Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry Arkadiusz Czech i Wójt Gminy Świerklaniec Marek Cyl - informuje Urząd Gminy.

Bieg Tarnogórski 2021. Tym razem szlakiem UNESCO

Tworogowska Dycha po Trowie 2021. Jak zapisać się na zawody?

fot. TKS Karate Tarnowskie Góry

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie gory foto

unia tarnów vs torus wybrzeże Gdańsk - zapowiedź meczu

Cider cup 2022

Drugi etap Cider Cup odbędzie się w Tarnowskich Górach

Karpiński Davenport University

Wielki sukces młodego sportowca ze Świerklańca

I Ogólnopolski Turniej Tańca w Tychach

Reprezentantki Tarnowskich Gór na turnieju Tychy Dance Cup

Zimowe Mistrzostwa Polski 14-latków Olsztyn 2021

Worek medali dla tarnogórskich pływaków [FILM]

Hala Sportowa w Tarnowskich Górach

Hala Sportowa za darmo dla tarnogórzan. Na jakich warunkach?

Markus spiske 3 Tr L Kf7 Jfbo unsplash

II liga koszykówki. Tarnogórzanie weszli w nowy...