Mistrzostwa Polski oraz Puchar Regionalny Nordic Walking w Tarnowskich Górach

Po raz kolejny w Tarnowskich Górach osoby trenujące nordic walking będą mogły zmierzyć się w wielkich zawodach. Jak przebiegną tegoroczne rozgrywki?

Nordic walking

Ciekawa dyscyplina sportowa

To forma rekreacji polegająca na marszu ze specjalnymi kijami. Nordic walking został wymyślony w Finlandii w latach 20. XX wieku. Początkowo służył jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych. W porównaniu z marszem klasycznym nordic walking angażuje do wysiłku więcej partii mięśni. Poprzez treningi możemy rozwinąć swoją siłę oraz wytrzymałość. Chodzenie z kijkami redukuje nacisk na piszczele, kolana, biodra i plecy, więc jest to idealna forma aktywności dla ludzi, którzy mają problem ze stawami. Jest to również świetny sposób na redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej.

Kijki w ruch

Mistrzostwa Polski oraz Puchar Regionalny (na 5 i 10 km) odbędą się 4 października w Strzybnicy w Tarnowskich Górach. Działalność biura zawodów 10 km rusza o godz. 8.00 i potrwa do godz. 9.30. Między godziną 10.30 a 11.45 będzie również czynne biuro zawodów 5 km (kobiety). Zawody w nordic walking na trasie o długości 10 km wystartują o 10.00. Wręczenie nagród w tej kategorii nastąpi o godz. 12.00. Pół godziny później rozpoczną się zawody na trasie wynoszącej 5 km. Laureatki tej konkurencji zostaną nagrodzone o godz. 13.30. W trakcie tego, między godz. 12.20 a 13.45 będzie otwarte biuro zawodów na dystansie 5 km (dla mężczyzn). Konkurencja wystartuje o godz. 14.00, a o godz. 15.00 nastąpi wręczenie nagród. Na godz. 16.00 planowane jest zakończenie wydarzenia.

Uczestnictwo w zawodach jest odpłatne (o cenie decyduje moment zapisania się na zawody i różnego rodzaju ulgi). Regulamin imprezy TUTAJ

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

UTW Tarnowskie Góry na olimpiadzie

Tarnogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku na olimpiadzie

Nowe boiska dla TS Gwarek

Trwa budowa nowych boisk w TG. Otwarcie już w listopadzie?

Mikolaj kowalik mistrzem świata

Codzienne życie kulturysty, Mikołaja Kowalika

6. Grand Prix Polski weteranów w tenisie stołowym 2022

Brąz dla Adama Hnydy podczas 6. Grand Prix Polski

Zawodnicy Judo Ahinsa

Klub z naszego miasta - Judo Ahinsa - z medalami

Polska Biega w Krupskim Młynie

"Polska Biega w Krupskim Młynie". IX edycja już w niedzielę

Clipboard02

Gwarek doczeka się rewolucji. W końcu powstaną...