MKS Park Wodny. Troje tarnogórskich pływaków powołanych na zgrupowanie Kadry Narodowej!

Bardzo dobre wieści przekazał niedawno klub z naszego miasta. Troje młodych sportowców będzie trenować wśród najlepszych w kraju. Przed nimi już kolejne wyzwanie.

Tarnogórscy zawodnicy powołani na zgrupowanie Kadry Narodowej

Międzyszkolny Klub Sportowy Park Wodny Tarnowskie Góry ma kolejny powód do dumy. Troje zawodników ćwiczących w MKS zostało wyróżnionych. Otrzymali zaproszenie na szkolenie w ramach Kadry Narodowej Juniorów Polskiego Związku Pływackiego. Uhonorowanymi sportowcami są: Natalia Nikiel, Jakub Rybak i Erik Major. Każde z nich już nie raz udowadniało swój talent oraz umiejętności. Nie tylko podczas zawodów. Brali także udział w ubiegłorocznej sztafecie przez mazurskie jeziora. Przed nimi jeszcze większy cel. Tego lata zamierzają drużynowo pokonać kanał La Manche.

Młodzi pływacy z MKS Park Wodny zamierzają przepłynąć La Manche. Zapraszają wszystkich do podobnego wyzwania

To jednak nie jedyna próba, jaka przed nimi staje. W ramach szkolenia Kadry Narodowej spróbują również swoich sił w poważnym turnieju.

- Szkolenie ma na celu przygotowanie zawodników do kwalifikacji do Mistrzostw Europy Juniorów. Nasi reprezentanci trenują na co dzień pod okiem trenerów Tomasza i Sławomira Pąchalskich. Życzymy wytrwałości i trzymamy kciuki za świetne efekty rywalizacji najlepszych juniorów kraju - dodają przedstawiciele MKS Park Wodny.

Młodym sportowcom gratulujemy tak licznych sukcesów. Niech kolejne starty będą równie dobre jak dotychczasowe.

Tarnowskie Góry płyną przez Mazury

Może Cię zainteresować:

Udało się! Tarnogórscy pływacy pokonali wpław mazurskie jeziora

Autor: Urszula Gołkowska

04/09/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon