Młodzi artyści w CEKUŚ. Jeszcze jeden (fotograficzny) powód, by odwiedzić pałac w Nakle

W Centrum Kultury Śląskiej pojawiła się nowa wystawa. Prezentuje zdjęciowe dzieła młodzieży uczącej się w naszym mieście. Ekspozycję można oglądać jeszcze przez prawie miesiąc.

"Chwile" w CEKUŚ

Przedstawiciele Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach zaprezentowali swój fotograficzny dorobek w ramach nowej wystawy. Znajdziemy ja w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. Młodzi artyści to uczniowie klasy 4 Liceum Sztuk Plastycznych. Swoje różnorodne zdjęcia zamknęli w ramach jednej ekspozycji zatytułowanej "Chwile".

- Poświęcając się chwilom, pomogły nam one odkrywać, wspominać, wyobrażać, a przy tym kreować ich opowieść dorastającą w oprawie naszych subiektywnych spojrzeń na świat. Są dla nas nieograniczoną formą wypowiedzi, osobistym sposobem na odszukiwanie w nich części siebie i własnej interpretacji zdarzeń, jakie za sobą niosą - stwierdzają autorzy wystawy.

- Każda powstała koncepcja jest osobistym odniesieniem, formą wypowiedzi o chwilach, do których przywiązaliśmy różne wartości. Otwierając wystawę chcieliśmy, abyście razem z nami weszli w świat pełen wspomnień, nostalgii, wyrazu artystycznego malowanego tworami wyobraźni, miejsca pełnego sentymentu i czułości. Oddajmy się wspólnie w ręce "Chwil" i odkryjmy je na nowo - zapraszają.

Wystawa już otwarta

Uroczysty wernisaż miał miejsce 26 stycznia. W Centrum Kultury Śląskiej można było spotkać autorów prac: Agnieszkę Górecką, Alicję Szopę, Emilię Nowak, Gabrielę Bosacką, Kingę Miczkę i Sebastiana Preussa. Opiekunem młodych artystów jest Stanisław Tarasek.

- Ich prace poruszyły nasze zmysły i skłoniły do refleksji nad chwilami, które uchwycili obiektywem aparatu. Dodatkowo, serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie, a także chcemy wyrazić głęboką wdzięczność rodzicom za nieustanne wsparcie. Dziękujemy również wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu i uczynili je jeszcze bardziej niezapomnianym. Zapraszamy serdecznie do odwiedzin Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim - dodają przedstawiciele tarnogórskiego "Plastyka".

Wystawę można oglądać jeszcze przez prawie miesiąc. W CEKUŚ pozostanie do 25 lutego. Wstęp od wtorku do niedzieli w godzinach 11:00-17:00.

Amiya koncert cekus

Może Cię zainteresować:

Tłusty Czwartek z pączkami i bluesem. Centrum Kultury Śląskiej zaprasza na karnawałowy koncert

Autor: Urszula Gołkowska

30/01/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon