Młodzi gamerzy z Boruszowic zapraszają na wigilijne przedstawienie w... Minecrafcie

Wiele szkół organizuje coroczne, tradycyjne jasełka. Wiele potrafi je przygotować także w formie zdalnej. Jednak tylko nieliczni wpadli na pomysł, by wykorzystać w tym celu grę komputerową.

Boruszowice jaselka

Świąteczne Teams i gwiazdkowy Minecraft

Kiedy myślimy o połączeniu gier komputerowych i Bożego Narodzenia, najczęściej przychodzą nam na myśl prezenty. Jednak uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Boruszowicach odkryli nowe możliwość tego duetu. Koronawirus pokrzyżował plany nauczycieli o pięknych, artystycznych jasełkach. Nie ograniczył jednak kreatywności pedagogów i zaangażowania ich młodych podopiecznych. Razem postanowili stworzyć przedstawienie wykorzystując w tym celu platformę Microsoft Teams oraz Minecrafta.

- Pani Martyna, odkrywszy umiejętności swoich uczniów, wpadła na pomysł "minecraftowych" jasełek - opowiada pani Aleksandra, współorganizatorka projektu. - Podczas wirtualnych spotkań razem z dziećmi tworzyliśmy scenariusz, omawialiśmy szczegóły dialogów, efekty specjalne oraz nagrywaliśmy całość filmu. To nagranie nie powstałoby, gdyby nie młodzi ludzie, którzy już opowiadają nam o swoich kolejnych pomysłach czekających na realizację - zapowiada.

Opiekunki gamerów - aktorów podkreślają, że nowatorska forma przedstawienia umożliwiła i zachęciła do pokazania swoich talentów dzieci, które zazwyczaj nie są zainteresowane tego typu przedsięwzięciami. Dzięki wsparciu pani Martyny oraz pani Aleksandry koledzy, rodzice i wszyscy zainteresowani mogą zobaczyć finalny efekt pracy uczniów. W nagraniu zobaczymy: Milenę Gawlik, Mikołaja Spallka, Tomasza Barona, Jędrzeja Hellwiga, Łukasza Mazura, Bartka Tyrtanię oraz usłyszymy: Oliwię Hernik i Henryka Gołkowskiego.

FILM

- Ten dzień jest inny niż pozostałe. Spotykacie się z kolegami i nauczycielami w przestrzeni wirtualnej, brakuje uśmiechów, bo nie wszyscy mają włączone kamerki. Brakuje serdecznego uścisku ręki, smaku pierników i makówek podczas klasowych wigilijek, a przecież jesteśmy wszyscy razem i myślimy o sobie. I są tego dowody - przypominała uczniom dyrektor szkoły Anna Rogala-Goj. - Przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowane przez Waszych kolegów też jest inne. Niezwykłe. Gratuluję pomysłu i zaangażowania. Zapraszam na artystyczną ucztę, Wasze przedstawienie: "Gwiazdkowa nadzieja" - dodawała.

W Zespół Szkolno-Przedszkolnym funkcjonuje już grupa teatralna "Kolaż", której członkowie już nie raz prezentowali swoje umiejętności przed większą publicznością. Jednym z ich projektów była między innymi interpretacja "Balladyny". Przedstawienie miało związek z ogólnopolską akcją Narodowe Czytanie. Być może w przyszłości zobaczymy artystyczne efekty współpracy zespołu młodych aktorów i kreatywnych gamerów.
fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Boruszowicach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Podsumowanie X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego: "To, co ważne. Mój głos w sprawie wartości"

Ogólnopolski konkurs w Boruszowicach. Znamy laureatów

Wieczór dla Małej Ojczyzny w Boruszowicach

Wieczór dla Małej Ojczyzny w Boruszowicach

Narodowe czytanie w boruszowicach2

Balladyna w Boruszowicach. Narodowe Czytanie w...

Piotr trojan podsiadło teledysk

Piotr Trojan w najnowszym teledysku Dawida Podsiadło

Sceny do filmu

Nagrania nowego serialu na terenie Parku w Świerklańcu

Koncert charytatywny Ukraina tarnowskie góry

Koncert "Szcze ne wmerła - i nie umrze" w Tarnowskich Górach

Fragment mapy z końca XVI wieku

Argentifodina - to co najważniejsze. Zagadka starej mapy