Młodzi pływacy z MKS Park Wodny zamierzają przepłynąć La Manche. Zapraszają wszytskich do podobnego wyzwania

Zawodnicy z naszego miasta postawili sobie kolejny ambitny cel. Po Zatoce Gdańskiej i Mazurach zamierzają podjąć się pokonania kanału La Manche. Zanim wyruszą, zachęcają tarnogórzan do podjęcia rękawicy i przepłynięcia tego samego dystansu jednak w spokojniejszych warunkach.

MKS Park Wodny Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry płyną przez Mazury

MKS Park Wodny przepłynie La Manche

Taki cel na 2024 rok postawili sobie członkowie tarnogórskiego klubu. Przypomnijmy, że w poprzednich latach młodzi zawodnicy pokonali już dystans dzielący Hel i Gdynię, a także 44 kilometry mazurskich jezior. Wciąż jednak było im mało. Tym razem przedstawiciele Tarnowskich Gór zamierzają sztafetowo przepłynąć odcinek od brytyjskiego Dover do francuskiego Calais. Próbę podejmą w sierpniu tego roku. Na śmiałków czekają niełatwe warunki.

- Trudność tego przedsięwzięcia to nie tylko dystans, ale również prądy wody, które wynikają z tego, że cieśnina łączy w sobie Morze Północne oraz Ocean Atlantycki. Przewidywana temperatura wody to między 16 a 18°C. Wysokość pływów wody sięga do 6 m w pionie, a łączny dystans, który będą musieli pokonać zawodnicy, ze względu na przedmiotowe pływy może zwiększyć się nawet dwukrotnie - tłumaczy Ewa Kulisz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta.

- W dotychczasowej historii Polski pokonało ten dystans tylko 12 Polaków indywidualnie oraz 5 zespołów sztafetowych. Najlepszy dotychczas czas Polaka to 8 godzin 48 minut indywidualnie (Sebastian Karaś), a w sztafecie to 9 godzin i 48 minut (Wielkopolanki 92) - dodaje.

Wyzwanie, by przepłynąć kanał La Manche podjęło siedmiu członków MKS Park Wodny: Natalia Nikiel, Grzegorz Rybak, Jakub Rybak, Paweł Proszowski, Adam Filozof, Erik Major i Igor Kowolik. Do celu poprowadzi ich trener Tomasz Pąchalski oraz Paweł Rybak. W linii prostej dystans do pokonania wynosi 33 kilometry. Dzięki nowej akcji każdy może poczuć się trochę jak nasi dzielni pływacy.

#TGLaManche2024

Tak nazywa się wyzwanie Parku Wodnego i MKS. Na czym polega? Każdy chętny ma okazję, by spróbować przepłynąć dystans 33 km w czasie od 18 stycznia do 18 sierpnia 2024. Oczywiście odległość tę można podzielić na mniejsze części. Akcja odbywa się w Parku Wodnym. Zainteresowani zgłaszają się w aplikacji Strava na challenge Tarnowskie Góry- La Manche 2024. Co dalej?

- Po zapisaniu się rejestrujesz każdy dystans pokonany przez siebie na pływalni w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach, odbywa się to w oparciu o zegarek wyposażony w funkcję pomiaru długości, następnie publikujesz swoje osiągnięcia w aplikacji Strava na swoim profilu. Każda osoba, która pokona dystans 33 km lub więcej we wskazanym okresie i opublikuje przedmiotowe dane w wyzwaniu w aplikacji Strava, otrzyma od nas certyfikat oraz upominek - tłumaczą urzędnicy miejscy.

Specjalne wyróżnienie czeka też na trzy osoby, którym uda się przepłynąć łącznie najdłuższe odcinki. Zwycięzcy zostaną zaproszeni na uroczystą galę 20-lecia MKS Park Wodny. Warto wiedzieć: każdy opublikowany dystans musi być oznaczony hasztagiem: #TGLaManche2024. Gotowi na wyzwanie?

Tarnowskie Góry płyną przez Mazury

Może Cię zainteresować:

Udało się! Tarnogórscy pływacy pokonali wpław mazurskie jeziora

Autor: Urszula Gołkowska

04/09/2023

Sztafeta Tarnowskie Góry płyną przez morze

Może Cię zainteresować:

Wpław przez Bałtyk. Tarnogórscy nastolatkowie ukończyli sztafetę

Autor: Urszula Gołkowska

24/07/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon