Młodzi sprzedawcy z SOSW będą uczyć się zawodu w tarnogórskich klimatach

W jednej z pracowni Salezjańskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach zaszły wizualne zmiany. Grafiki na ścianach wyglądają znajomo...

Warsztaty w tarnogórskim stylu

- Nasza pracownia sprzedaży zyskała nowe oblicze i wystrój. Sprzedawcy będą uczyć się zawodu w przyjemnych, tarnogórskich klimatach. Mamy nadzieję, że pomysł przypadnie Wam do gustu - stwierdzają przedstawiciele SOSW, który znajduje się w Reptach Śląskich.

Na ścianach pracowni pojawiły się nawiązania do naszych lokalnych zabytków. Znajdziemy tam między innym Kościół Zbawiciela czy szyb kopalni. Za projekt oraz wykonanie odpowiada przedsiębiorstwo z Gliwic.

W tym roku szkolnym SOSW w Tarnowskich Górach otworzył cztery kierunku w ramach prowadzonej Szkoły Branżowej. Są nimi: drukarz offsetowy, kucharz, magazynier-logistyk oraz nowy zawód - sprzedawca.

- W szkole uczniowie nauczą się zawodu na zajęciach teoretycznych, takich jak podstawy handlu, BHP czy organizowanie sprzedaży towarów. Na zajęciach praktycznych obsługa klientów prowadzona będzie z użyciem kasy fiskalnej, programu sprzedażowego oraz terminala płatniczego - opisują przedstawiciele placówki.
Nowa pracownia w "Mechaniku"

Może Cię zainteresować:

"Mechanik" z nową pracownią. Przy jej urządzeniu pomagali także uczniowie

Autor: Urszula Gołkowska

18/01/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon