Młodzi tarnogórzanie mistrzami Polski! Nasi hokeiści pokonali Poznań oraz Sosnowiec i sięgnęli po złoto

Wielkie brawa dla tarnogórskiej drużyny, która w ubiegły weekend stanęła na podium. Zawodnikom udało się pokonać wszystkie drużyny i do domu wrócili jako mistrzowie.

UKS Ósemka najlepsza w Polsce

- Jeszcze nie opadły emocje po wywalczeniu złotego medalu naszej drużyny młodzika U-13 w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, a już możemy cieszyć się z kolejnego sukcesu naszych młodych laskarzy! - emocjonują się członkowie tarnogórskiego klubu.
- Wygrana w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików sprawiła, że drużyna awansowała do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek - dodają.

Tarnogórzanie pokazali, że potrafią być prawdziwymi mistrzami hokeja. 2 października wzięli udział w ogólnopolskim turnieju, jaki odbywał się w Stęszewie. Pojawiły się na nim cztery drużyny żeńskie i cztery drużyny męskie. Każdy zespół rozegrał trzy mecze. Nasi sportowcy zremisowali tylko raz - z KS Lipno Stęszew, ale bardzo ładnie poradzili sobie z Poznaniem, a na zakończenie zmiażdżyli Sosnowiec.

  • UKS Ósemka Tarnowskie Góry – KS Warta Poznań 2:1
  • KS Lipno Stęszew – UKS Ósemka Tarnowskie Góry 1:1
  • UKS Orlęta Sosnowiec – UKS Ósemka Tarnowskie Góry 0:15

Te wyniki dały tarnogórzanom pierwsze miejsce i mistrzowski tytuł. W skład zwycięskiego zespołu weszli: Przemysław Zabielski, Konrad Kania, Adam Kliner, Maksymilian Kaczmarek, Robert Rohrbach, Mateusz Nowak, Michał Warzycha, Bartosz Biały, Olivier Parada. Na młodymi sportowcami czuwał trener Aleksander Szewerda. Po powrocie do domu na zawodników czekało gorące powitanie.

Młodym hokeistom oraz ich trenerowi gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania sportowych zdolności potwierdzanych kolejnymi medalami.

Radosław Dębicki wicemistrzem świata

Może Cię zainteresować:

Brawa dla Radosława Dębickiego. Tarnogórzanin wicemistrzem świata w trójboju siłowym!

Autor: Urszula Gołkowska

02/09/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon