Moje wielkie greckie studiowanie. Tarnogórscy seniorzy rozpoczęli przygodę z Erasmusem

Grupa studentów z naszego miasta jest już w Grecji, gdzie przez dwa tygodnie będzie brała udział w szkoleniu, zwiedzała Peloponez i zdobywała nowe doświadczenia. Mamy pierwsze wieści z ich wyprawy.

UTW na Erasmusie

Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku realizuje projekt "ICT i nowe technologie gwarancją rozwoju UTW" współfinansowany przez Unię Europejską. Seniorzy korzystają z programu Erasmus+, by nabyć nowe umiejętności, ale także podjąć wyzwanie organizacyjne, jakim jest podróż na dalekie południe Europy.

Tarnogórscy studenci spędzą dwa tygodnie w greckiej miejscowości Tolo na Półwyspie Peloponeskim. W przedsięwzięciu bierze udział 16 osób. UTW reprezentuje kadra zarządzająca, edukacyjna i szkoleniowa. Kluczowy element zadania to kurs "Wdrażanie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz nowych technologii do procesu nauczania i edukacji". Odbywa się on w dniach 15-26 maja. Partnerem projektu jest organizacja Knowledge, Health & Education.

Wyjazd do Grecji poprzedził specjalny kurs. Podczas niego seniorzy wzięli udział w zajęciach z języka angielskiego, poznali podstawowe zwroty po grecku oraz odebrali przygotowanie psychologiczne i kulturowe.

- Mobilność edukacyjna w Grecji, kolebce cywilizacji europejskiej, ojczyźnie filozofów – miłośników mądrości, wielkich tragików – Ajschylosa, który mówił: "Nikt nie jest tak stary, by nie mógł się jeszcze czegoś nowego nauczyć", jest wspaniałym doświadczeniem dla studentów tarnogórskiego UTW; mamy świadomość i potrzebę poznawania, doskonalenia i przekazywania innym członkom stowarzyszenia umiejętności wykorzystywania narzędzi ITC -stwierdza Stanisława Szymczyk, sekretarz tarnogórskiego UTW.
Jubileusz grupy Się Chce

Może Cię zainteresować:

Od dziesięciu lat na scenie i ciągle im "Się Chce". Taneczna grupa UTW świętuje

Autor: Urszula Gołkowska

07/03/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon