Moje wielkie greckie studiowanie. Tarnogórscy seniorzy rozpoczęli przygodę z Erasmusem

Grupa studentów z naszego miasta jest już w Grecji, gdzie przez dwa tygodnie będzie brała udział w szkoleniu, zwiedzała Peloponez i zdobywała nowe doświadczenia. Mamy pierwsze wieści z ich wyprawy.

UTW na Erasmusie

Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku realizuje projekt "ICT i nowe technologie gwarancją rozwoju UTW" współfinansowany przez Unię Europejską. Seniorzy korzystają z programu Erasmus+, by nabyć nowe umiejętności, ale także podjąć wyzwanie organizacyjne, jakim jest podróż na dalekie południe Europy.

Tarnogórscy studenci spędzą dwa tygodnie w greckiej miejscowości Tolo na Półwyspie Peloponeskim. W przedsięwzięciu bierze udział 16 osób. UTW reprezentuje kadra zarządzająca, edukacyjna i szkoleniowa. Kluczowy element zadania to kurs "Wdrażanie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz nowych technologii do procesu nauczania i edukacji". Odbywa się on w dniach 15-26 maja. Partnerem projektu jest organizacja Knowledge, Health & Education.

Wyjazd do Grecji poprzedził specjalny kurs. Podczas niego seniorzy wzięli udział w zajęciach z języka angielskiego, poznali podstawowe zwroty po grecku oraz odebrali przygotowanie psychologiczne i kulturowe.

- Mobilność edukacyjna w Grecji, kolebce cywilizacji europejskiej, ojczyźnie filozofów – miłośników mądrości, wielkich tragików – Ajschylosa, który mówił: "Nikt nie jest tak stary, by nie mógł się jeszcze czegoś nowego nauczyć", jest wspaniałym doświadczeniem dla studentów tarnogórskiego UTW; mamy świadomość i potrzebę poznawania, doskonalenia i przekazywania innym członkom stowarzyszenia umiejętności wykorzystywania narzędzi ITC -stwierdza Stanisława Szymczyk, sekretarz tarnogórskiego UTW.
Jubileusz grupy Się Chce

Może Cię zainteresować:

Od dziesięciu lat na scenie i ciągle im "Się Chce". Taneczna grupa UTW świętuje

Autor: Urszula Gołkowska

07/03/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnogórscy seniorzy na olimpiadzie 3

Tarnogórska reprezentacja na olimpiadzie

Jubileusz zespołu "a-gie"

Uniwersytet Trzeciego Wieku świętuje początek wakacji

UTW Tarnowskie Góry w Grecji

Grecka przygoda tarnogórskich seniorów trwa

Jubileusz grupy Się Chce

Od dziesięciu lat na scenie i ciągle im "Się Chce"

Ambasadorzy Srebrnego Pokolenia 2022

Magdalena Latacz Ambasadorką Srebrnego Pokolenia 2022

Jubileusze UTW Tarnowskie Góry

Tarnogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku świętuje!

Rozpoczęcie nowego roku na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Tarnogórscy seniorzy wyjadą do Grecji na Erasmusa!