Montaż instalacji OZE już wkrótce. Podpisano umowy

1045 instalacji OZE pojawi się w tarnogórskich domach do końca listopada! Ogniwa fotowoltaiczne, solary, kotły na biomasę, powietrzne pompy ciepła – na to mogą liczyć mieszkańcy naszego miasta.

Podpisanie umów w sprawie instalacji OZE

Tarnowskie Góry podpisały dzisiaj, 8 lipca umowy na montaż pieców na pellet (66 instalacji) oraz pomp ciepłego powietrza (131 instalacji) nastąpiło już wcześniej. Przypominamy, że instalacje będą finansowane w około 70% ze środków UE, pozostałe około 30% stanowił będzie wkład własny mieszkańców.

– Będziemy starali się kontaktować bezpośrednio z sygnatariuszami umów podpisanych w ramach projektu, wszyscy mieszkańcy zostaną wkrótce powiadomieni o szczegółach montażu. W połowie lipca firmy prowadzić będą inwentaryzację, na początek września planujemy rozpoczęcie montaży – mówi Jarosław Wasążnik, kierownik Biura Strategii i Funduszy Zewnętrznych. – To długo oczekiwane przedsięwzięcie, myślę, że robota będzie przeprowadzona sprawnie – mówi burmistrz Arkadiusz Czech, dodając, że to kolejne z działań gminy na rzecz poprawy stanu powietrza w mieście.

W projekcie uczestniczą także gminy partnerskie: Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Krupski Młyn, Kuźnia Raciborska, Nędza, Lelów, Psary, Sośnicowice, Tworóg. Całość projektu partnerskiego, któremu liderują Tarnowskie Góry, opiewa na łączną kwotę prawie 70 mln zł w tym blisko 53 mln zł dofinansowania, co pozwoli na realizację 3598 instalacji.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon