Można podpisywać petycję o utworzenie tarnogórskiego sanepidu

Podpis

Historia z tarnogórskim sanepidem to już niekończąca się opowieść. Były apele do wojewody, były apele do rządu. Jakiejkolwiek konkretnej odpowiedzi dalej brak. Teraz sprawy w swoje ręce postanowiło wziąć stowarzyszenie Nasz Samorząd, które stworzyło specjalną internetową petycję dla mieszkańców powiatu. Skierowana jest tym razem do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego.

- My, niżej podpisani mieszkańcy powiatu tarnogórskiego, zwracamy się z wnioskiem o utworzenie w Tarnowskich Górach Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Obecnie Powiat Tarnogórski podlega wraz z miastem Bytom i Piekary Śląskie pod Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu, która obejmuje swoim zasięgiem aż 753 km2 , czyli ok. 363 000 mieszkańców,przy średniej dla województwa śląskiego ok. 225 000 - czytamy w petycji. 

Petycję podpisało 254 osób

Petycja cieszy się dużym zainteresowaniem. Do tej pory podpisało ją już 254 osób, ale chętnych na utworzenie Stacji Sanitaro-Epidemiologicznej ciągle przybywa. 

Utworzenie Powiatowej Stacji Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnowskich Górach zwiększy poziom bezpieczeństwa sanitarnego dla mieszkańców Powiatu, a w przypadku zapowiadanej drugiej fali pandemii pozwoli uniknąć wielu strat społeczno-gospodarczych w regionie - argumentują twórcy petycji. 

Każdy kto chce podpisać petycję może to zrobić TUTAJ

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Sanepid w powiecie tarnogórskim. Co na to wojewoda?

Tarnowskie Góry będą miały swój sanepid? Apel trafi do rządu

Będzie Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w naszym powiecie? Rada podjęła uchwałę

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: