MTB Bike Atelier już niebawem w Tarnowskich Górach. Na starcie mogą stanąć i zawodowcy, i amatorzy

Przed nami jedno z wydarzeń organizowanych w ramach znanej kolarskiej imprezy sportowej. W drugiej połowie maja rowerzyści zawitają do Parku Repeckiego.

MTB Bike Atelier w TG

Nasze miasto przygotowuje się na kolejną edycję kolarskich zmagań. MTB Bike Atelier to wydarzenie, w którym swoje możliwości sprawdzają zarówno profesjonalni kolarze, jak i amatorzy, początkujący, a nawet rodziny z dziećmi. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Wyścigi odbywają się w różnych miastach. Tym razem na mapie wydarzeń pojawiły się - tak jak w poprzednim roku - Tarnowskie Góry. Zawodnicy będą ścigać się na terenie Parku Repeckiego i Doliny Dramy już 22 maja.

– Bardzo się cieszymy, że Tarnowskie Góry ponownie dołączyły do kalendarza Bike Atelier MTB Maratonu. Staramy się możliwie urozmaicać trasy i lokalizacje. W tym przypadku jesteśmy pewni, że ponownie zaskoczymy uczestników – stwierdza Roman Matysik, przedstawiciel organizatora.
– Mamy przygotowane cztery dystanse o różnych stopniach trudności, także każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie - dodaje.

Jedno wydarzenie, cztery trasy, setki zawodników

W zeszłym roku w tarnogórskiej edycji wyścigów udział wzięło prawie 800 osób. Także tym razem organizatorzy przewidzieli cztery trasy.

  • PRO – dla tych, którzy trenują dużo
  • HOBBY – dla amatorów szukających wyzwań
  • MINI – coś dla początkujących fanów MTB
  • FAMILY – rywalizacja rodzinna dla najmłodszych

Ponadto mali rowerzyści mogą wziąć udział w specjalnie przygotowanych dla nich rywalizacjach KIDO.

– Trasa tych wyścigów będzie oczywiście dopasowana do możliwości i umiejętności młodych zawodniczek i zawodników. Więc Ci najmniejsi, na rowerkach biegowych będą mieli do pokonania krótki odcinek… idealny do zabawy. Ale już Ci nieco starsi, będą musieli się wykazać… nie tylko szybkością, ale też często umiejętnościami technicznymi. Liczymy na obecność całych rodzin, które będą kibicować podczas tej rywalizacji – zachęcają organizatorzy.

Jak się zapisać?

Rejestracja uczestników trwa. Zapisy przyjmowane są internetowo. Zainteresowanym radzimy szybko podjąć decyzję, ponieważ po przekroczeniu progów czasowych opłaty startowe wzrastają. Rejestracji będzie można dokonać także w biurze zawodów w dniu imprezy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon