Muzeum Motoryzacji w Tarnowskich Górach. Czarnohucka 10 zaprasza

Muzeum motoryzacji tg

W Tarnowskich Górach może powstać unikatowe muzeum prezentujące kolekcję zabytkowych pojazdów. Czy w Sowicach pojawi się motoryzacyjna atrakcja turystyczna?

Zabytkowe samochody i postindustrialne wnętrza

Nasze miasto znane jest z wielu ciekawych punktów turystycznych. Kopalnia Srebra, Sztolnia Czarnego Pstrąga, czy Park Wodny to tylko niektóre z nich. Już niebawem dołączyć do nich może kolejny interesujący obiekt. Jak pokazał ostatni Tarnogórski Zlot Pojazdów Zabytkowych, motoryzacja ma w Srebrnym Mieście wielu miłośników. Są i tacy, którzy co prawda nie nazywają siebie znawcami, ale z sympatią podchodzą do uwielbienia jakim ich najbliżsi darzą zabytkowe samochody. 

Właśnie z myślą o nich: młodszych i starszych fanach, zrodził się pomysł, by w Tarnowskich Górach powstało Muzeum Motoryzacji. Mimo poważnych ograniczeń, z jakimi obecnie muszą liczyć się instytucje kulturalne oraz rozrywkowe, twórcy muzeum są dobrej myśli.

Z niecierpliwością oczekiwaliśmy 2021 roku. W jego połowie chcemy zaprosić Państwa do zwiedzania unikatowego w tej części Europy Muzeum Motoryzacji. Obecnie trwają intensywne prace remontowe w budynku przy ul. Czarnohuckiej 10. Wystawa stała oraz wystawy czasowe na powierzchni ponad 2000 m2. Oj, będzie się działo! - zapowiadają inicjatorzy przedsięwzięcia. 

Jeżeli projekt uda się realizować, w naszym mieście powstanie największe muzeum tego typu na skalę... ogólnopolską! W budynku przy ulicy Czarnohuckiej będziemy mogli obejrzeć kolekcję złożoną z 400 zabytkowych pojazdów. Pojawią się tam nie tylko samochody, ale także rowery, motorowery, czy motocykle. Wystawa zajmie aż 1800 m2. Aktualnie w przyszłej siedzibie instytucji trwają prace remontowe. W pierwszej połowie 2021 roku eksponaty zostaną przewiezione na miejsce docelowe, a pierwsi goście będą mogli zobaczyć je w czerwcu. 

- Trzon kolekcji stanowią unikatowe na skalę europejską pojazdy z przedziału lat 1869-1979. W kolekcji znajdują się pojazdy polskie, francuskie, włoskie, niemieckie, angielskie oraz amerykańskie. Planuje się, że poza pojazdami, w ramach stałej wystawy, kompleksowo wyeksponowana zostanie historia motoryzacji i myśli technicznej - opowiadają organizatorzy. - Zapraszamy wszystkich do współtworzenia Muzeum. To będzie miejsce nie tylko dla pasjonatów motoryzacji, ale dla każdego, kto lubi odkrywać unikatowe miejsca w kraju - dodają.

Każdy zainteresowany może przyczynić się do powstania muzeum. W jaki sposób? Na przykład poprzez wsparcie internetowej zbiórki na cel utworzenia wystawy stałej. Więcej informacji na temat powstającej atrakcji znajdziemy TUTAJ.

fot. Czarnohucka10.pl

Muzeum motoryzacji tg

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: