Muzeum Motoryzacji w Tarnowskich Górach ma opóźnienie. Nie zostanie otwarte w 2021 roku

Organizatorzy Muzeum Motoryzacji w Tarnowskich Górach mają dla wszystkich, którzy czekają na otwarcie tej placówki, przykrą informację. Niestety nie zostanie ona otwarta w 2021 roku, jak wcześniej zapowiadano.

Jeden z eksponatów w Muzeum Motoryzacji

Jeszcze w kwietniu 2021 r. właściciele Muzeum Motoryzacji obiecywali, że zaprosi ono pierwszych gości już w czerwcu 2021 roku. Niestety, okazuje się, że będziemy musieli na nie poczekać znacznie dłużej niż kilka miesięcy, bo aż rok.

Muzeum Motoryzacji w Tarnowskich Górach

"W związku z realizacją projektu pn. "Termomodernizacja budynku Muzeum Motoryzacji w Tarnowskich Górach", na który Fundacja otrzymała dofinansowanie ze środków UE, planowany termin otwarcia musimy przesunąć na czerwiec 2022 roku" - informuje Muzeum Motoryzacji na swoim profilu Czarnohucka10.pl na Facebooku

Przypomnijmy, że Muzeum Motoryzacji powstaje w Sowicach, przy ul. Czarnohuckiej 10. W postindustrialnych wnętrzach zobaczymy wiele zabytkowych samochodów, ale także rowerów, motorowerów, czy motocykli. Wystawa zajmie aż 1800 m2.

- Trzon kolekcji stanowią unikatowe na skalę europejską pojazdy z przedziału lat 1869-1979. W kolekcji znajdują się pojazdy polskie, francuskie, włoskie, niemieckie, angielskie oraz amerykańskie. Planuje się, że poza pojazdami, w ramach stałej wystawy, kompleksowo wyeksponowana zostanie historia motoryzacji i myśli technicznej - opowiadają organizatorzy. - To będzie miejsce nie tylko dla pasjonatów motoryzacji, ale dla każdego, kto lubi odkrywać unikatowe miejsca w kraju - dodają.

Poza jednośladami, w ramach stałej wystawy, kompleksowo wyeksponowana zostanie historia motoryzacji i myśli technicznej, w szczególności polskiej. Wystawa będzie miała nowoczesną formę ekspozycji wypełniającą założenia edukacyjne

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon