Muzeum Motoryzacji w Tarnowskich Górach ma opóźnienie. Nie zostanie otwarte w 2021 roku

Organizatorzy Muzeum Motoryzacji w Tarnowskich Górach mają dla wszystkich, którzy czekają na otwarcie tej placówki, przykrą informację. Niestety nie zostanie ona otwarta w 2021 roku, jak wcześniej zapowiadano.

Jeden z eksponatów w Muzeum Motoryzacji

Jeszcze w kwietniu 2021 r. właściciele Muzeum Motoryzacji obiecywali, że zaprosi ono pierwszych gości już w czerwcu 2021 roku. Niestety, okazuje się, że będziemy musieli na nie poczekać znacznie dłużej niż kilka miesięcy, bo aż rok.

Muzeum Motoryzacji w Tarnowskich Górach

"W związku z realizacją projektu pn. "Termomodernizacja budynku Muzeum Motoryzacji w Tarnowskich Górach", na który Fundacja otrzymała dofinansowanie ze środków UE, planowany termin otwarcia musimy przesunąć na czerwiec 2022 roku" - informuje Muzeum Motoryzacji na swoim profilu Czarnohucka10.pl na Facebooku

Przypomnijmy, że Muzeum Motoryzacji powstaje w Sowicach, przy ul. Czarnohuckiej 10. W postindustrialnych wnętrzach zobaczymy wiele zabytkowych samochodów, ale także rowerów, motorowerów, czy motocykli. Wystawa zajmie aż 1800 m2.

- Trzon kolekcji stanowią unikatowe na skalę europejską pojazdy z przedziału lat 1869-1979. W kolekcji znajdują się pojazdy polskie, francuskie, włoskie, niemieckie, angielskie oraz amerykańskie. Planuje się, że poza pojazdami, w ramach stałej wystawy, kompleksowo wyeksponowana zostanie historia motoryzacji i myśli technicznej - opowiadają organizatorzy. - To będzie miejsce nie tylko dla pasjonatów motoryzacji, ale dla każdego, kto lubi odkrywać unikatowe miejsca w kraju - dodają.

Poza jednośladami, w ramach stałej wystawy, kompleksowo wyeksponowana zostanie historia motoryzacji i myśli technicznej, w szczególności polskiej. Wystawa będzie miała nowoczesną formę ekspozycji wypełniającą założenia edukacyjne

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Miasteczko Śląskie Sylwester 2021/2022

Jakie plany na Sylwestra? Miasteczko Śląskie zaprasza

Tarnowskie Góry - rzeźba gwarka

Barbórka 2021 i nowy tarnogórski gwarek. Gdzie się pojawi?

II Tarnogórski Piknik Militarny 2021

II Tarnogórski Piknik Militarny 2021 trwa

Żygliński 4Pack 2021

Żygliński 4Pack. LKS Żyglin zaprasza

Tarnowskie Góry. Wycieczka rowerowa szlakiem UNESCO

SMZT zaprasza na wycieczki rowerowe

Letnie Kino Parkowe w Świerklańcu

Letnie Kino Parkowe w Świerklańcu. Zobacz repertuar

I Rajd Tylko dla Zuchwałych. W tym roku pojazdy pojawią się także w Tarnowskich Górach

II Rajd Tylko dla Zuchwałych. Zabytkowe samochody na rynku