Muzeum w Tarnowskich Górach znów otwarte!

Od jutra znowu będziemy mogli odwiedzać tarnogórskie Muzeum. Wybierając się na wystawę, nie zapomnijmy o maseczce.

Muzeum tarnowskie gory

Wielki powrót

28 stycznia (w ubiegły czwartek) rząd zdecydował się nie tylko na otwarcie sklepów w galeriach handlowych, ale także galerii sztuki oraz muzeów. Tarnogórska placówka poinformowała, że już jutro, 2 lutego przyjmie pierwszych zwiedzających.

Goście muzeum będą musieli pamiętać o kilku ważnych zasadach obowiązujących aktualnie w instytucjach kulturalnych:

  • Podczas zwiedzania indywidualnego należy zachować odległość dwóch metrów od innych osób.
  • W Muzeum może przebywać do 20 osób jednocześnie (łącznie z pracownikami).
  • Zwiedzający proszeni są o zakrywania ust i nosa.
  • Przy wejściu należy zdezynfekować ręce.
  • Zalecana jest płatność bezgotówkowa.

Muzeum zmieniło także godziny otwarcia. Od jutra funkcjonować będzie według następującego harmonogramu: wtorek-piątek: 10:00-16:00, sobota: 10:00-15:00, niedziela: 12:00-17:00. Aktualny cennik: bilet normalny - 10 zł, bilet ulgowy - 5 zł, bilet grupowy - 5 zł od osoby (dla grup powyżej pięciu osób), bilet rodzinny - 15 zł od grupy (maksymalnie 6 osób, w tym 2 osoby dorosłe i dzieci do lat 18). Warto wiedzieć, że gościom posiadającym kartę „Rodzina 5+” przysługuje 50% zniżki.

Placówka zaprasza szkoły do udziału w bezpłatnych lekcjach muzealnych online. Zajęcia przygotowane są dla różnych grup wiekowych, więc skorzystać z nich mogą zarówno podstawówki, jak i szkoły średnie.

"Niebezpieczeństwo moralne"

Oprócz stałej ekspozycji, do 14 lutego zwiedzający mogą zobaczyć również wystawę czasową "Niebezpieczeństwo moralne", która opowiada o tarnogórskich... kinach.

- Ekspozycja prezentowana jest w trzech salach. Pierwsza z nich poświęcona jest przede wszystkim dwóm tarnogórskim kinom – Apollu i Nowościom – historii ich działalności oraz kontrowersjom obyczajowym i politycznym, które wzbudzały. W kolejnej sali prezentowana jest sztuka filmowa z okresu międzywojennego - opowiadają organizatorzy. - Ostatnia sala jest przede wszystkim rekonstrukcją sali kinowej m.in. z kinematografem, krzesłami kinowymi, pianinem oraz ekranem, na którym prezentowany jest w formie cyfrowej nakręcony na zlecenie Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego w 1919 r. film "Śląsk w obrazach". Oprócz tego znajdują się w niej także informacje o ówczesnej technice filmowej i muzyce towarzyszącej projekcjom - dodają.

Zaprezentowane zbiory pochodzą między innymi z Archiwum Państwowego w Katowicach, Archiwum Zakładowego Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach, Filmoteki Śląskiej, Muzeum Śląskiego w Katowicach, czy kolekcji prywatnych.

FILM

fot. Muzeum w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Barbórka w środku lata

Barbórka w środku lata i dwa dni wydarzeń

Wystawa Ubierało nas Tarmilo

Tarnogórska wystawa "Ubierało nas Tarmilo" już gotowa

Tarnowskie Góry noc muzeów

Noc Muzeów 2022 w Tarnowskich Górach. Zobacz plan imprezy

Pracownice Tarmilo. Fotografia z kolekcji prywatnej

Pamiątki po „Tarmilo” poszukiwane

Tarnowskie Góry Tarmilo

Muzeum w Tarnowskich Górach czeka na pamiątki po zakładzie

Carnall 1 1600x1066

Muzeum w Tarnowskich Górach z Nagrodą Marszałka...

Festiwal zywe srebro1

Plebiscyt Żywe Srebro 2020. Kto pojawił się na...