Muzyka na wagę w Tarnowskich Górach. Przynieś nakrętki i wejdź za darmo na koncert!

Pałac w Rybnej gościł w tym tygodniu uznanych artystów, którzy przenieśli publiczność w świat bajek i filmów. Kto nie miał okazji, by wziąć udział w środowym wydarzeniu, może jeszcze skorzystać z takiej szansy w najbliższą niedzielę.

Pałac w Rybnej
Muzyka na wagę tarnowskie góry

Tarnowskie Góry zapraszają na koncerty

Przy letniej scenie Pałacu w Rybnej zebrało się wczoraj, 23 sierpnia, niemało widzów. Zachęciło ich wydarzenie z cyklu Muzyka na wagę. Organizuje go Towarzystwo Muzyczne Śląskich Kameralistów. W te wakacje koncerty zaplanowano w Będzinie, Czerwionce-Leszczynach, Bytomiu oraz Tarnowskich Górach. W naszym mieście muzyczne spotkania odbywają się w Pałacu w Rybnej. Wczoraj przed gośćmi wystąpili Anna Dereszowska, Roman Widaszek, Magdalena Duś oraz Kwintet Śląskich Kameralistów.

W programie koncertu pojawiły się utwory klasyczne, ale także muzyka filmowa. Dla młodszej publiczności zagrano motywy bajkowe. Do tego dołożono jeszcze poezję Tuwima oraz Brzechwy.

Wielcy kompozytorzy w Pałacu w Rybnej. Bilet wstępu? Wystarczą nakrętki!


Następny i ostatni już koncert z tej wakacyjnej serii odbędzie się w najbliższą niedzielę, 27 sierpnia. Rozpocznie się o godzinie 18:00 w Pałacu w Rybnej. Tematem przewodnim będzie "Muzyczna podróż przez epoki i style". Wystąpią przed nami: Łukasz Gaj – tenor, Dariusz Zboch - muzyk, aranżer - słowo o muzyce i Orkiestra Śląskich Kameralistów. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Wystarczy tylko przynieść z sobą plastikowe nakrętki. Zabrane zakrętki zostaną przekazane do miejskich koszy-serc.

  - W programie najsłynniejsze arie neapolitańskie i operetkowe z repertuaru Jana Kiepury oraz kompozycje Dariusza Zbocha inspirowane przebojami lat 60. i 70. w klasycznym ujęciu instrumentów smyczkowych - przekazuje Urząd Miasta Tarnowskie Góry.
  Kamilianie orkiestra tarnowskie góry film

  Może Cię zainteresować:

  Pamiętacie Latino party w Mieście Gwarków? Kamilianie prezentują nowe nagranie z tego wieczoru

  Autor: Urszula Gołkowska

  07/08/2023

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon