Na lotnisko pociągiem. Rozstrzygnięto przetarg na remont trasy Tarnowskie Góry - Zawiercie

PKP poinformowało o wyborze najkorzystniejszej oferty na remont linii numer 182. Umożliwi ona kolejowe połączenie górnośląskiej aglomeracji z pyrzowickim lotniskiem.

52

Przetarg rozstrzygnięty

PKP ogłosiło 9 września wybór wykonawcy najkorzystniejszej oferty dotyczącej modernizacji nieczynnej linii kolejowej nr 182. Do przetargu zgłosiło się osiem przedsiębiorstw. Polskie Koleje Państwowe zdecydowały się na wybór oferty trzech spółek, które połączyły swoje siły i razem wzięły udział w konkursie. Najkorzystniejsza zdaniem zleceniodawcy oferta należała do: wrocławskiego Track Tec Construction, jaworskiego Infrakol oraz Przedsiębiorstwa Budownictwa Inżynieryjnego i Kolejowego z Zielonki. Wykonawcy swoje usługi oszacowali na nieco ponad 812 milionów złotych.

Przypomnijmy, że aktualnie trwa okres zgłaszania ewentualnych odwołań dotyczących rozstrzygnięcia konkursu. Przedsiębiorcy mają na to czas do 19 września. Jeżeli do tego dnia nikt nie zgłosi swoich zażaleń, umowę będzie można podpisywać jeszcze w tym roku. Mimo tego, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, by zobaczyć finalny efekt inwestycji. Na wykonanie całości niezbędnych robót budowlanych zwycięskie spółki mają 28 miesięcy, co oznacza, że działania powinny się zakończyć w pierwszym kwartale 2023 roku.

Z Tarnowskich Gór do Zawiercia

Z pewnością odrestaurowanie trasy ułatwi Ślązakom transport na lotnisko. Linia 182 ma nawet swój fanpage w mediach społecznościowych.

- Strona jest poświęcona popularyzowaniu wiedzy na temat historii i przyszłości linii kolejowej nr 182 oraz promowaniu transportu kolejowego na obszarze gmin leżących wzdłuż linii - informują twórcy profilu. - Społeczników, chcących podjąć misję redagowania strony, rozbudowy społeczności miłośników linii i współpracy z innymi społecznościami, zapraszamy do kontaktu - dodają.

Trasa jest obecnie używana w transporcie na odcinku między Zawierciem, a Siewierzem. Linia została wybudowana w latach 1934-1942, a jej długość wynosi 45,5 kilometra.

fot. UM Tarnowskie Góry

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Pociag do pyrzowic

Pociągiem na lotnisko. Przejazd zajmie tylko 20...

Nowy rozklad jazdy 2

Korekta rozkładu jazdy pociągów. Koleje Śląskie...

Film o miedarach

Powstał nowy film z Miedarami w roli głównej....

Zbroslawice sciezka dla rowerow 2

Do Miedar na rowerze. Oddano nową ścieżkę dla...

Tarnowskie Góry Powstańców Śląskich przystanek autobusowy

Modyfikacja rozkładu jazdy linii autobusowej 671

Tarnowskie Góry 2022 rynek

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia 2035. Jaka będzie?

Samorządowcy Województwa Śląskiego 2020 roku

Trzej samorządowcy z naszego powiatu wyróżnieni