Na Osadzie Jana powstaje miasteczko rowerowe. Ma być gotowe pod koniec tego roku

W naszym mieście powstaje nowa inwestycja w ramach Budżetu Obywatelskiego. Projekt długo czekał na realizację. Niedawno jednak rozpoczęły się prace i miejmy nadzieję, że jeszcze w tym roku zobaczymy efekty finalne.

Miasteczko rowerowe w Tarnowskich Górach

W dzielnicy Osada Jana rozpoczęły się prace. Wczoraj, 13 października, mieszkańcy mogli zobaczyć pierwsze działania przy Szkole Podstawowej nr 10. Powstaje tam miasteczko ruchu drogowego. Będzie ona służyć młodym cyklistom.

UM Tarnowskie Góry

Inwestycja została zainicjowana przez samych mieszkańców. Propozycja wygrała w Budżecie Obywatelskim roku 2019. Jednak zadanie musiało trochę poczekać na realizację...

- Projekt z powodu prowadzonej w międzyczasie termomodernizacji budynku przy ul. Kochanowskiego 15 został najpierw odłożony, potem nie było chętnych na jego wykonanie - tłumaczy Urząd Miasta.

Łączny koszt budowy miasteczka to 460 tysięcy zł. W pobliżu budynku szkoły ruszyły już roboty. W przyszłym tygodniu powinno rozpocząć się korytowanie ścieżek oraz układanie krawężników. Według planów infrastruktura powinna być skończona w grudniu 2022 roku.

Klub rowerowy tarnowskie góry

Może Cię zainteresować:

Nowy pomysł na integrację na świeżym powietrzu. Startuje polsko-ukraiński klub rowerowy

Autor: Urszula Gołkowska

12/10/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon